Технологии

Що таке обприскувач до трактора

У сучасному рослинництві активно впроваджується спрощена система оброблення ґрунту, вона неможлива без використання мінеральних добрив.

Вони потрапляють до рослин завдяки обприскувачам. У сільському господарстві такі агрегати також активно використовуються для оброблення посівів та рослин гербіцидами, фунгіцидами та інсектицидами, перед збором врожаю – десикантами.

Конструкція обприскувача

Оприскувач до трактора грає надзвичайно важливу роль у сучасному землеробстві, тому варто знати його конструкцію. Складається пристрій із таких частин, як-от:

  • бак. У нього поміщається рідина – підготовлене добриво чи ЗЗР. Форма баку спеціальна (така, щоб центр ваги був низьким). Це робить зручним оброблення полів на схилах, забезпечує повну виробітку розчину та виключає формування хвилі;
  • штанга. Виготовлена з легкого інертного матеріалу – алюмінію. Він не вступає в реакції з речовинами, котрі по ній транспортуються. Через невелику вагу досягається надійна стабілізація.

Важливо звернути увагу на тип кріплення до трактора. Сучасні обприскувачі бувають навісними та причіпними. Обирати варто з огляду на продуктивність техніки, котру потрібно отримати.

Який обрати обприскувач: причіпний чи навісний

Перед тим як зробити вибір, варто дізнатися особливості конструкцій. Навісний має такі властивості:

  • об’єм бака – 400–1000 л;
  • ширина захвату – 10–18 м;
  • можливість використання на всіх тракторах (незалежно від року їхнього випуску);
  • невисока ціна, надійність в експлуатації.

Серед недоліків варто зазначити не досить високу продуктивність.

Причіпний обприскувач має більш суттєві характеристики всіх показників. Наприклад, бак у них – близько 2000–4000 л, ширина захвату – 24–36 м. Інші переваги та недоліки аналогічні.

Критерії вибору

При підборі даної техніки варто звертати увагу на такі моменти:

  • площа, котру потрібно обробляти. Для невеликих господарств із площею посівів 100–1000 га буде достатньо навісного агрегату. Для ділянок розміром більше ніж 1000–1500 га необхідні причіпні пристрої;
  • форма ділянки. Якщо поле невелике, то купувати модель обприскувача з великою шириною захвату нераціонально. Наприклад, агрегат зі штангами більше ніж 24 м підійде для поля 45–50 га;
  • площа поля. Від об’єму баку залежить частота заправки: чим він менший, тим частіше техніка простоює, тобто заправляється. Однак занадто великий бак – теж погано, адже при переміщенні подібний агрегат буде ущільнювати ґрунт, що негативно вплине на посіви та розвиток рослин.

Для досягнення якісного оброблення мало просто придбати якісну техніку – важливий досвід оператора. Йому необхідно постійно контролювати слід, котрий він залишає. Щоб виключити псування посівів, треба чітко рухатися технічною колією.

Материалы по теме

Добавить комментарий

Back to top button