Общество

Медовий, Яблучний та Горіховий Спас: дати великих свят і що треба обов’язково зробити

Медовий, Яблучний та Горіховий Спас: дати великих свят і що треба обов'язково зробити

У серпні українці відзначать важливі, багаті на традиції свята — Медовий, Яблучний та Горіховий Спаси. Кожен з цих днів має свої особливості, про які варто знати і звичаї, яких треба дотримуватись.

Перший Спас — Медовий, який ще в народі називають Маковія. Його ми відсвяткуємо 14 серпня. Православна назва свята — Походження чесних древ животворящого Хреста Господнього.

Крім того в цей день починається Успенський піст, який закінчиться 27-го серпня, напередодні великого свята Успіння Пресвятої Богородиці.

Головні традиції свята пов'язані з медом і бджільництвом. В цей день соти можна нести до церкви для освячення, а мед з них вважається найбільш цілющим.

За звичаєм на Маковія печуть медові пряники, пригощають один одного свіжим медом. У випічку також додають мак.

Другий Спас — Яблучний — відзначається 19 серпня. У церкві освячують яблука, якими потім пригощають рідних і близьких. З них печуть пироги, готують інші страви.

За церковним календарем в цей день велике дванадесяте свято — Преображення Господнє.

Раніше в народі вірили, що яблука нового врожаю не можна їсти до Спаса — це великий гріх.

Коли ж скуштуєш яблуко на Спаса, за ним можна дізнатися про своє майбутнє. Кислувате яблуко — до труднощів, солодке — до радощів.

Третій Спас, Горіховий (Хлібний) відзначається 29 серпня. До цього часу зазвичай достигає ліщина, а також вже готове зерно з нового врожаю.

Заведено пекти хліб зі свіжого зерна і нести його на освячення до церкви. Потім його ділили між усіма членами сім'ї.

Крім того відзначається посвято Успіння Пресвятої Богородиці (28 серпня). А також перенесення нерукотворного образу Господа Ісуса Христа.

За народними прикметами, в один рік не могло бути однаково хорошого врожаю горіхів і пшениці.

По материалам: Подробности

Материалы по теме

Добавить комментарий

Back to top button