Шланги для поливу — річ, необхідна в господарстві
Содержание
Шланг потрібен тим, хто має присадибну ділянку, адже зазвичай поруч із будинком облаштовують газони, овочеві грядки або висаджують квіти. Усе це потребує догляду й передусім поливу. Носити відра з водою — це вчорашній день, для цього зручно використовувати садовий шланг. На https://www.leroymerlin.ua/f/%D0%A8%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D0%B8_%D1%81%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D1%96.ea2b8b5d-dccd-4c23-a1ea-2621d6c399ea ви знайдете різноманітні шланги для садівництва та інші господарчі товари для дому й квартири. Тут є необхідні речі для ремонту та дизайну інтер’єру, різноманітні матеріали та фурнітура. Якщо ви прагнете затишку та комфорту за помірні гроші — вам обов’язково потрібно завітати до цього магазину.
Характеристики й різновиди
Які ж параметри можна вважати ключовими для садового шланга? Це передусім:
- довжина (7–50 м);
- діаметр (0,5–1,25 дюйма);
- зносостійкість;
- призначення (полив або перекачування води);
- тип поливу (звичайний або крапельний);
- вид (на відріз або в бухтах).
Шланги для крапельного поливу бувають перфоровані та зрошувальні. Крім того, є кілька типів шлангів для перекачування води: гофровані (підходять для будь-яких типів рідин), технічні (лише для води) та рукава для мотопомп.
Матеріал для виготовлення шлангів
Гума чи пластик — який матеріал кращий? Звичайно, надійніший та довговічніший варіант — це гума, особливо зі спеціальним армованим плетінням. Проте такі моделі досить важкі, тому їх зазвичай використовують для стаціонарного поливу, який не потребує постійного скручування та перенесення шланга.
Пластикові шланги виготовляються з полівінілхлориду. Якщо ж ви побачите гофровані шланги з поліетилену високого тиску, пам’ятайте, що їхнє призначення — захищати кабелі або інші дроти, а перекачувати ними воду не можна. До того ж вони швидко руйнуються під впливом ультрафіолету, тому їх використовують переважно під землею.
Однією з переваг пластикових шлангів вважається гладкість внутрішніх стінок, тому їхня пропускна здатність набагато вища, ніж у гумових. Крім того, вони досить добре переносять перепади температур, спеку та морози, що важливо, якщо ви плануєте використовувати їх у приміщеннях без опалення.
Будь-який шланг повинен витримувати напір води, яка до нього подається. Важливо, щоб робочий тиск був принаймні втричі меншим, ніж задекларований максимальний, тоді не виникне проблем, пов’язаних із пошкодженням цілісності шланга.