Напередодні роковин Голодомору в мережі розповсюджується новий російський фейк: що потрібно знати

Росія запустила новий цинічний фейк в соцмережах.

Росія зарустила новий фейк. Фото: РБК-Україна

Українці стали отримувати повідомлення із «рецептами» страв із лободи, кропиви та м‘яса бобра нібито від Мінагрополітики. Варто зазначити, що сам текст містить дуже багато помилок. Очевидно, що автор публікації зробив машинний переклад на українську мову. Цинізм нового фейку полягає у тому, що такі повідомлення почали надходити як раз напередодні роковин Голодомору.

Про це пише Первая Лента з посиланням на публікацію ІМІ у Facebook.

Як відомо, українці отримали дивне повідомлення від невідомого користувача в месенджері Signal. Повідомлення містило гарно оформлену картинку нібито від Міністерства агрополітики про те, що українські землі забруднені мінами, зерносховища знищені, їсти немає чого, тому їм пропонують рецепти страв з лободи, кропиви, м‘яса бобра та собаки та інших незвичних «інгредієнтів».

Криві формулювання деяких слів наштовхують на думку, що текст був перекладений з російськомовного оригіналу за допомогою Google Translator.

Цікаво, що такі повідомлення почали надходити як раз перед роковинами Голодомору, коли «згадка страв із лободи викликає чи не в кожного українця асоціації саме з тими трагічними часами». В ІМІ зазначили, що методи росіян залишаються незмінними.

Як зрозуміти, що перед вами російський фейк

Українцям слід бути уважними до інформації, яка надходить через соцмережі. Росіяни постійно придумують нові фейки, щоб чинити психологічний тиск на громадян нашої країни.

Ось декілька ознак, які допоможуть вам розпізнати російський фейк:

Раніше у Повітряних силах розповіли, скільки ракет могла накопичити Росія.

Exit mobile version