Общество

В Україні введуть ще один штраф: що потрібно знати

В Україні введуть ще один штраф: що потрібно знати

Українські суди все частіше визнають пішоходів винними за перехід дороги за межами "зебри", штрафуючи за це й не виключено, що незабаром громадянам, які пересуваються пішки, зобов’яжуть клеїти на одяг світловідбивні елементи, так звані "флікери".

Таку пропозицію зареєстрували у вигляді проекту №9203 "Про внесення змін до статті 127 Кодексу України про адміністративні правопорушення…".

Саме низька видимість пішоходів у темний час доби, за статистикою, є однією з найпоширеніших причин фатальних ДТП й тому громадян слід зобов’язати носити на одязі світлоповертальні елементи, йдеться у пояснювальній записці до проекту закону.

За пересування проїзною частиною або узбіччям у темну пору доби чи в умовах недостатньої видимості без використання світлоповертальних елементів (стрічки, наклейки, жилету тощо) або без перебування в одязі, який має світлоповертальні елементи встановлюється штраф у розмірі 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 255 грн.

Утім, власне, сам розмір штрафу не головний. Адже у разі ДТП "в умовах недостатньої видимості" відсутність світлоповертальних елементів може використовуватися як доказ на користь відсутності вини водія у наїзді на пішохода. 

По материалам: Подробности

Материалы по теме

Back to top button