Лайфстайл

Езда на велосипеде для ребенка: большой спорт или развлечение

Традиционно обучение детей езде на велосипеде — это семейное дело. Родители учат малышей кататься по мере приближения к школьному возрасту, чтобы они могли самостоятельно добираться на учебу, к друзьям, в парк. Однако энтузиазм быстро сходит на нет, и транспорт редко используется: безопасность движения на дорогах для велосипедистов оставляет желать лучшего и взрослые чаще выбирают для передвижения автомобиль.

Чтобы детский велосипед не стоял без дела, многие родители помышляют о том, чтобы отдать ребенка в велоспорт. Занятия повышают выносливость, делают тело подтянутым и рельефным, ведь в процессе задействованы почти все мышцы.

Велоспорт для мальчиков и девочек: особенности и преимущества

Школы олимпийского резерва обычно принимают учеников с 7–8 лет, так как они дисциплинированнее дошкольников, способны позаботиться о своей безопасности. Зачисляют в них тех, кто не имеет медицинских противопоказаний, успешно сдает нормативы по общей и специальной физической подготовке.

В секциях начинающие велогонщики учатся ездить на разных велосипедах и ремонтировать их, изучают ПДД, выполняют упражнения для укрепления мышц и повышения выносливости, участвуют в соревнованиях и велосипедных походах. Тренировки проводятся всесезонно: летом — на асфальтовых дорогах и треках, а зимой в помещении для освоения фигурной езды с препятствиями.

Умеренные нагрузки на свежем воздухе способствуют отличному самочувствию и настроению:

  • слаженно работает сердечно-сосудистая система, нормализуется кровообращение;
  • увеличивается дыхательная способность легких, тренируется диафрагма;
  • повышается иммунитет — устойчивость к простудным заболеваниям.

Первые три года считаются начальным этапом, после чего проходит отбор будущих рекордсменов. Если в вашем городе нет таких секций, не стоит отчаиваться — вы можете самостоятельно проводить уроки и прививать детям любовь к активному образу жизни.

Как определить, когда ребенок готов кататься на велосипеде:

  • Психическое и физическое развитие. Идеально возраста для этого увлечения не существует. Эксперты советуют начинать тренировки, когда малыш достаточно силен и уже реагирует на указания взрослых.
  • Координация. Для передвижения необходимо чувство равновесия, баланса. Оба навыка развиваются по мере взросления, поэтому нужно предварительно определить, способен ли ученик балансировать при рулевом управлении.
  • Интерес. Если есть боязнь неустойчивых двухколесных транспортных средств или нет в них заинтересованности, это весомый повод отложить покупку.

Велосипед-беговел 2 в 1: польза велобега

Как правило, первые навыки езды дети получают до школы. Но если у них нет сил или желания практиковаться, можно познакомить их с беговелами, которые позволяют почувствовать скорость, баланс. Не обязательно покупать их отдельно — несколько нехитрых действий, и стандартный велосипед превратится в беговел:

  • снимите вспомогательные тренировочные колеса — они избавляют от страха, но не помогают научиться балансировать;
  • открутите педали и опустите сиденье, чтобы ступни касались земли — это позволит сидеть прямо, немного согнув колени, поможет маленьким спортсменам почувствовать себя более комфортно и устойчиво;
  • правильно накачивайте шины — при оптимальном давлении, указанном на боковинах шин, движение будет более плавным (в жару нельзя накачивать их до максимума, т.к. воздух нагревается и давление растет).

Дети учатся по-разному и на одни методы реагируют лучше, чем на другие. Если им что-то не удается, нельзя кричать, подгонять их. Необходимо быть терпеливыми, подкреплять обучение похвалой, превращать упражнения в веселые развлечения. Например, если нарисовать мелом на асфальте лаву и попросить проехать по ней, не дотрагиваясь ступнями, задание вызовет интерес и азарт.

Как выбрать детский двухколесный велосипед по росту?

Современные модели устроены таким образом, что охватывают диапазон роста только на 20–30 см и подбираются с учетом диаметра колес:

  • 85–105 см — 12 дюймов;
  • 95–115 — 16″;
  • 110–125 — 20″;
  • 130–150 — 24″.

Девочки и мальчики не должны касаться верхней трубы рамы, когда ставят обе ноги на землю. При этом важно, чтобы в нижней точке кручения педалей нога полностью выпрямлялась, а в верхней — не дотрагивалась до руля. Поэтому время от времени нужно регулировать высоту сиденья под велосипедиста и следить за его расстоянием от руля — оно должно быть комфортным, чтобы не приходилось слишком наклоняться вперед.

Рама из алюминия предпочтительнее стальной. Она легче, а значит с ней проще разгоняться, взбираться в горку. Большое влияние на вес оказывают прочие детали: вилка, шатуны, дополнительные аксессуары (крылья, звонок, багажник, корзина). В моделях для самых маленьких жесткая вилка и простые ножные тормоза. Для спортсменов постарше производители часто используют фирменные ободные тормоза типа вибрейк. Они уступают свойствами дисковым только в плохих дорожных условиях.

Где купить детский велосипед и аксессуары недорого в Украине?

Подобрать и приобрести двухколесный транспорт, а также защитное снаряжение — шлем, перчатки, наколенники и налокотники — можно в интернет-магазине Panama. Товары Profi, Miqilong и других брендов бесплатно доставляются партнерами-перевозчиками по всей стране. В Киеве, Харькове, Одессе, Кривом Роге, Днепре и еще 170 больших городах проще оформить бесплатную доставку до двери — курьеры привозят заказы в удобное для покупателей время.

Їзда на велосипеді для дитини: великий спорт або розвага

Катання на велосипеді може бути хобі і одним з найбільших задоволень в житті.

Традиційно навчання дітей їзді на велосипеді — це сімейна справа. Батьки вчать дітей кататися в міру наближення до шкільного віку, щоб вони могли самостійно добиратися на навчання, до друзів, до парку. Однак ентузіазм швидко сходить нанівець, і транспорт рідко використовується: безпека руху на дорогах для велосипедистів залишає бажати кращого і дорослі частіше вибирають для пересування автомобіль.

Щоб дитячий велосипед не стояв без діла, багато батьків думають про те, щоб віддати дитину в велоспорт. Заняття підвищують витривалість, роблять тіло підтягнутим і рельєфним, адже в процесі залучені майже всі м’язи.

Велоспорт для хлопчиків і дівчаток: особливості та переваги

Школи олімпійського резерву зазвичай приймають учнів з 7-8 років, бо вони більш дисциплінованими дошкільнят, здатні подбати про свою безпеку. Зараховують до них тих, хто не має медичних протипоказань, успішно здає нормативи із загальної та спеціальної фізичної підготовки.

В секціях початківці велоперегонники вчаться їздити на різних велосипедах і ремонтувати їх, вивчають ПДР, виконують вправи для зміцнення м’язів і підвищення витривалості, беруть участь в змаганнях і велосипедних походах. Тренування проводяться всесезонно: влітку — на асфальтових дорогах і треках, а взимку в приміщенні для освоєння фігурної їзди з перешкодами.

Помірні навантаження на свіжому повітрі сприяють відмінному самопочуттю і настрою:

  • злагоджено працює серцево-судинна система, нормалізується кровообіг;
  • збільшується дихальна здатність легких, тренується діафрагма;
  • підвищується імунітет — стійкість до простудних захворювань.

Перші три роки вважаються початковим етапом, після чого проходить відбір майбутніх рекордсменів. Якщо у вашому місті немає таких секцій, не варто впадати у відчай — ви можете самостійно проводити уроки і прищеплювати дітям любов до активного способу життя.

Як визначити, коли дитина готова кататися на велосипеді:

  • Психічне і фізичний розвиток. Ідеально віку для цього захоплення не існує. Експерти радять починати тренування, коли малюк досить сильний і вже реагує на вказівки дорослих.
  • Координація. Для пересування необхідно почуття рівноваги, балансу. Обидва навички розвиваються у міру дорослішання, тому потрібно попередньо визначити, чи здатний учень балансувати при рульовому управлінні.
  • Інтерес. Якщо є боязнь нестійких двоколісних транспортних засобів чи ні в них зацікавленості, це вагомий привід відкласти покупку.

Велосипед-беговел 2 в 1: користь велобега

Як правило, перші навички їзди діти отримують до школи. Але якщо у них немає сил або бажання практикуватися, можна познайомити їх з беговел, які дозволяють відчути швидкість, баланс. Не обов’язково купувати їх окремо — кілька нехитрих дій, і стандартний велосипед перетвориться в беговел:

  • зніміть допоміжні тренувальні колеса — вони позбавляють від страху, але не допомагають навчитися балансувати;
  • відкрутіть педалі і опустіть сидіння, щоб ступні торкалися землі — це дозволить сидіти прямо, трохи зігнувши коліна, допоможе маленьким спортсменам відчути себе більш комфортно і стійко;
  • правильно накачуйте шини — при оптимальному тиску, вказаного на боковинах шин, рух буде більш плавним (в спеку не можна накачувати їх до максимуму, тому що повітря нагрівається і тиск зростає).

Діти вчаться по-різному і на одні методи реагують краще, ніж на інші. Якщо їм щось не вдається, можна кричати, підганяти їх. Необхідно бути терплячими, підкріплювати навчання похвалою, перетворювати вправи в веселі розваги. Наприклад, якщо намалювати крейдою на асфальті лаву і попросити проїхати по ній, що не торкаючись ступнями, завдання викличе інтерес і азарт.

Як вибрати дитячий двоколісний велосипед по зростанню?

Сучасні моделі влаштовані таким чином, що охоплюють діапазон зростання тільки на 20-30 см і підбираються з урахуванням діаметра коліс:

  • 85-105 см — 12 дюймів;
  • 95-115 — 16 «;
  • 110-125 — 20 «;
  • 130-150 — 24 «.

Дівчатка і хлопчики не повинні стосуватися верхньої труби рами, коли ставлять обидві ноги на землю. При цьому важливо, щоб в нижній точці крутіння педалей нога повністю випрямлялася, а у верхній — не торкатися до керма. Тому час від часу потрібно регулювати висоту сидіння під велосипедиста і стежити за його відстанню від керма — воно повинно бути комфортним, щоб не доводилося надто нахилятися вперед.

Рама з алюмінію краще сталевий. Вона легше, а значить з нею простіше розганяти, підніматися вгору. Великий вплив на вагу надають інші деталі: вилка, шатуни, додаткові аксесуари (крила, дзвінок, багажник, кошик). У моделях для самих маленьких жорстка вилка і прості ножні гальма. Для спортсменів старшого віку виробники часто використовують фірмові ободні гальма типу вібрейки. Вони поступаються властивостями дисковим тільки в поганих дорожніх умовах.

Де купити дитячий велосипед і аксесуари недорого в Україні?

Підібрати і придбати двоколісний транспорт, а також захисне спорядження — шолом, рукавички, наколінники і налокітники — можна в інтернет-магазині Panama. Товари Profi, Miqilong і інших брендів безкоштовно доставляються партнерами-перевізниками по всій країні. У Києві, Харкові, Одесі, Кривому Розі, Дніпрі та ще 170 великих містах простіше оформити безкоштовну доставку до дверей — кур’єри привозять замовлення в зручний для покупців час.

Материалы по теме

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button