Общество

На Донеччині примусово евакуюють дітей з 21 населеного пункту — Верещук (відео)

На Донеччині примусово евакуюють дітей з 21 населеного пункту - Верещук (відео)

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України оголосило примусову евакуацію дітей з 21 населеного пункту Донеччини, які перебувають у зоні активних бойових дій. Від такої евакуації не можна буде відмовитись. Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" повідомила віцепрем'єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Вчора, 4 квітня, відбулося засідання комітету координаційного штабу під моїм керівництвом, де розглянули звернення керівника ОВА Донецької області та погодили застосування постанови про примусову евакуацію з чергового 21-го населеного пункту. Я зараз маю на увазі Авдіївку та інші, з яких терміново будуть вивезені діти.

 

Відмова не може бути. В Авдіївці мама відмовлялася (йдеться про загибель 5-річної дитини — ред.), ше коли була можливість вибору. У тому випадку мама була вивезена. Вона просто повернулася самовільно.

 

І тут працює ще один запобіжник. До прикладу пан Прокудін, голова Херсонської ОВА, прийняв рішення про заборону на в'їзд в місяця, де ведуться активні бойові дії сімей з дітьми. Власне мама, дитинка якої загинула, була евакуйована, проживала в Покровську, і самовільно повернулася до Авдіївки. І тепер таке нещастя. 

 

Якщо батьки не розуміють самі, то ми в силу закону, в силу своїх можливості не будемо пропускати на блокпостах. І такі рішення ради оборони областей, я маю на увазі Запорізьку, Донецьку та Херсонську, уже приймають. 

Ірина Верещук заявила, що найперша відповідальність влади — це безпека.

Моя особиста позиція — взагалі це місце дітям в зоні бойових дій. Тому наша політики, політика уряду — спрямована на те, щоб забезпечити тим сім'ям в тому числі опікунським, у тому числі закладам — все необхідне, щоб вони виїхали, і чекали перемоги з більш безпечних регіонів.

За словами Верещук, лише у Запорізькій області проживає близько 200 тисяч переселенців. На Херсонщині ситуація інша — там залишились ті, хто пережив окупацію, та ті, хто повертаються.

Нагадаємо, 7 березня Кабмін схвалив механізм примусової евакуації дітей з зон активних бойових дій. 

По материалам: Подробности

Материалы по теме

Back to top button