Нові пенсії та зарплати: що чекає українців з 1 жовтня

Нові пенсії та зарплати: що чекає українців з 1 жовтня

З жовтня 2022 року уряд впроваджує нововведення в системі виплат. Окрім цього, в Україні підвищується мінімальна заробітна плата, а разом із нею змінюються податки та пенсії.

Дізнавайтеся, чого чекати українцям в жовтні. 

Пенсії та зарплати в жовтні

З 1 жовтня збільшується мінімальна зарплата з 6500 до 6700 гривень, повідомив Пенсійний фонд. Рішення прийняли ще минулого року, коли затверджували бюджет. Це означає, що українці, які працюють на повну ставку, офіційно отримуватимуть не менше 6700 грн. У 2023 році, згідно з розробленим і затвердженим Кабміном проєктом бюджету, мінімальну зарплату не підвищуватимуть.

Підвищення мінімальної зарплати — це підстава для перерахунку розміру мінімальної пенсії за віком непрацюючим громадянам, яким виповнилося 65 років та які мають такий страховий стаж: чоловіки не менше 35 років, жінки — не менше 30 років. З 1 жовтня ця пенсія становитиме 2680 грн.

Крім того, пенсіонери 70-75 років з подібним стажем від жовтня отримуватимуть надбавку 300 гривень на місяць. Але загалом їхня пенсія не може бути більшою за 10340,35 грн.

Також з жовтня збільшується й мінімальний розмір пенсій з інвалідності:

Субсидії

Виплата субсидії від початку жовтня стає обов’язком Пенсійного фонду. А через місяць фонд буде ще й призначати їх.

Подати документи на субсидію можна до:

Можна надіслати документи поштою або завантажити через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду, їхній мобільний додаток, портал "Дія" або через сайт Мінсоцполітики.

Податки з 1 жовтня

У Державній податковій службі нагадують, що зі зміною розміру мінімальної зарплатні змінюється ЄСВ (єдиний соціальний внесок) — він становитиме 1474 грн на місяць.

Прихисток переселенців

З жовтня люди, які надали житло внутрішнім переселенцям, отримуватимуть більшу компенсацію. Як повідомило Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій, з 1 жовтня за прихисток ВПО виплачуватимуть 900 грн замість 450 грн за кожну людину на місяць.

Мінсоцполітики з 1 жовтня вводить в усіх областях єдину інформаційну систему соціальної сфери (ЄІСС). Це має спростити та пришвидшити отримання послуг, адже інформація про нарахування та виплати буде централізована.

Крім того, Мінренінтеграції подовжив термін подання повторних заявок на виплату допомоги переселенцям до 1 грудня. Йдеться про вимушених переселенців, які намагалися оформити державну допомогу до 30 квітня через застосунок "Дія", але так її й не отримали.

По материалам: Подробности

Exit mobile version