Президент США Дональд Трамп оголосив про введення нових масштабних мит на американський імпорт, що суттєво змінить торгівельну політику країни.
Про це повідомляє «ПЛ» із посиланням на «РБК-Україна».
За його словами, нові тарифи можуть торкнутися обсягів торгівлі на трильйони доларів. Президент виступив перед журналістами в Рожевому саду Білого дому, оголосивши «дуже-дуже хороші новини», що, на його думку, принесуть величезні вигоди для американської економіки.
«За кілька хвилин я підпишу історичний указ про взаємні тарифи для країн усього світу. Взаємні. Це означає, що те, що вони роблять із нами, ми зробимо з ними. Дуже просто. Простіше нікуди», – заявив Трамп, підкреслюючи простоту та ефективність нової політики.
Трамп акцентував увагу на несправедливій тарифній політиці низки країн, таких як Індія, Таїланд, В’єтнам, і навіть окремих союзників США, як-от Японія. Як приклад він навів тарифи на мотоцикли: США стягують лише 2,4% мито, тоді як Індія – 70%, а В’єтнам – 75%. Така політика, за словами президента, є неприпустимою і вимагає негайних змін.
«Іноді друзі гірші за ворогів», – зазначив Трамп, коментуючи тарифи, які встановлюють країни-союзники США.
Він підкреслив, що нові митні ставки будуть введені для всіх країн, які зберігають дискримінаційні тарифи або використовують інші торгові бар’єри.
Зокрема, він анонсував введення 25-відсоткових мит на всі автомобілі іноземного складання з 2 на 3 квітня. Крім того, планується запровадження «мінімального базового тарифу» на імпорт у розмірі 10%. Президент заявив, що ці заходи є частиною більш широкої стратегії економічної незалежності США, і що країна більше не буде терпіти несправедливих умов на міжнародних ринках.
Трамп також зазначив, що країни, які запровадили високі тарифи чи інші торгові обмеження, будуть змушені розраховувати свої дії і компенсувати збитки, завдані США. Ця ініціатива, на його думку, має стимулювати відновлення внутрішнього виробництва і створення нових робочих місць в Америці.
Нагадаємо, в адміністрації Трампа не виключають затягування війни через відсутність мирної угоди щодо України.