Подписка на журнал
zik2

Юлія Піменова: Не потрібно слухати чужих людей, треба своєю головою думати і чути серцем


Текст: Катя Миронова. Фото: из архива пресс-­служби телеканала ZIK. 

Фотостудія, триває знімальний процес. На перший погляд, звичайна атмосфера. Але увагу відразу привертає модель – гарна дівчина з розкішним волоссям та розумними очима.  Юлі Піменовій 19 років. З дитинства у неї важка форма ДЦП, атрофія зорового нерва, судомний синдром та черепно-мозкова травма. Дівчина не вміє читати, писати та погано розмовляє, тому на запитання відповідала її мама Ксенія.

zik

Юля виготовляє дуже красиві прикраси. Коли з’явилось це захоплення і що її надихає?

У п’ятнадцять років вона почала ходити на курси квілінгу. Однак, на жаль, квілінгом Юліанка не змогла займатися, і ми взялися шукати щось інше для її розвитку. Вона перейшла на полімерну глину. У намиста Юліанка вкладає своє нерозтрачене кохання, свої емоції, своє бачення світу. Її роботи купують відомі люди: Олег Ляшко придбав дружині, купували в подарунок дружині Сергія Притули, Ірина Зільберман купує дуже багато.

Юля займається благодійністю. Кому вона допомагає?

Юліанка допомагає багатодітним сім’ям, хлопцям з АТО. Коли ми дізнаємося про те, що привезли пораненого бійця, вона вносить свою частину від проданого намиста на благодійність.

У житті кожної людини бувають важкі моменти. Що вам дає змогу не опускати руки, йти далі й боротися з проблемами?

Нам багато прорікали, що у Юліанки не буде жодної можливості пристосуватися до життя. Втім, ми були впевнені: зможемо, знайдемо, створимо щось своє. Я тоді не розуміла, що саме їй підібрати, адже вона не могла відповісти, погано розмовляла. Але коли в її руки потрапила глина, я побачила, що вона зможе себе проявити. Від Юліанки відмовився батько. Однак попри все потрібно вірити до останнього, не зупинятися. Головне – мати віру, і вона у неї є. Раніше Юліанка не розповідала про свої мрії, тому що не могла розуміти цей світ. А тепер вона мені чітко розповідає, про що мріє. Юліанка йде на контакт, показує у намистах всю свою доброту, теплоту. Мабуть, ніхто в цьому житті так сильно не потребує допомоги у підтримці мрій, як Юліанка. Хвороба залишила свої наслідки, вона не може читати й писати. Коли Юліанка не має змоги розповісти, проявити себе, –  хто ж її почує? В неї була мрія фотографувати свої намиста, і ми знайшли через інтернет програму «Добрий ZIK». Ми звернулися, щоб хоча б одна її мрія здійснилася і вона повірила в себе ще більше.

Юлі допомагає держава?

На жаль, ні. Я багато куди зверталася, хотіла розвивати Юліанку далі, писала психологам, шукала педагога, щоб вона хоча б до 25 років вийшла на рівень знань третього класу.

«Я хочу навчитися читати і писати, – впевнено додає Юля. – Лікарі, звичайно, кажуть, що це неможливо. Головне – вірити», – коментує слова мами дівчина.

– Ми все здолаємо. Навіть якщо у нас не вийде перейти на цей рівень, ми не зупинимося, будемо розвиватися в творчості».

Про що мріє ваша дочка?

Ми б дуже хотіли, щоб була крамничка з її роботами. Звичайно, вона мріє створити сім’ю. Я бачу, як Юліанка дивиться на молодих хлопців. Вона мене завжди запитує, як це можна зробити. Я відповідаю, що перш за все необхідно заробляти, бути самостійною. Я думаю, якщо Господь дав їй такий талант, він дасть їй і пару.

Що ви хотіли б побажати нашим читачам і всім українцям в ці непрості для України часи?

Головне – не втрачати віри. І не слухати нікого.

«Душу свою слухати. Не потрібно слухати чужих людей, треба своєю головою думати і чути серцем», – додає Юля.

 

Подписывайтесь на канал «Публичные люди» в Telegram  • Публикации по теме

    Новости от партнеров

    Оставить комментарий

    Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *