Подписка на журнал
????????????????????????????????????

ВМС України не в захваті, що їх штаб в Одесі оточать житловими висотками


Містобудівна рада при міському управлінні архітектури Одеси розгляне на завтрашньому засіданні проект детального плану території в межах Адміральського проспекту, Фонтанської дороги, скверу Героїчної оборони Одеси, вулиць Івана Франка та Суднобудівної.

????????????????????????????????????

Документ розробило КП «Одеспроект» на гроші забудовників – ППФ «Ассоль» і ТОВ «Кіодо». Йдеться про територію колишнього факультету тилу Одеського інституту сухопутних військ між 5 і 6 станціями Великого Фонтану (при Радянському Союзі там розташовувалось вище командно-інженерне училище ППО). Згідно з проектом, її повністю забудують висотними будівлями. 24-поверхівки з’являться навіть з боку Фонтанської дороги – там, де плац військово-морського ліцею та стадіон. Крім того, висотні житлові комплекси (10, 18 і 24 поверхи) зведуть за колишніми навчальними корпусами, які зараз повільно реконструюють, щоб розмістити штаб Військово-морських сил України. Останній, таким чином, буде з усіх боків оточений житловими «свічками».


Відзначимо, що багато офіцерів ВМС виступають проти переїзду штабу на Фонтан. На їхню думку, він не повинен розташовуватися посеред густонаселених кварталів, як би не хотілося одеситам повернути до життя містечко на 6-й. «З досвіду країн НАТО і виходячи з уроків Криму: штаб потрібно було будувати на околиці Одеси, з 400-метровою смугою безпеки навколо, – заявив «Думській» офіцер Військово-морських сил, який попросив не називати його імені. – Будувати з сендвіч-панелей та інших подібних матеріалів. Це було б дешевше, швидше і надійніше. Недалеко від цього штабу можна закласти і містечко зі службовим житлом для військових. Таким чином турки відновили свою базу ВМС в Деріндже – свою землю для ВМС Туреччини пожертвувала одна багата жінка. А будівлю на 6-ій станції треба продати комерсантам, попит на це є.


Враховуючи, що в штабі працюватиме до 200 чоловік, то для нього було б достатньо побудувати дві таких казарми, як побудували для батальйону морської піхоти в Дачному. Там би розмістилися всі… Це можна було б зробити за півроку. Але чиновники вирішили заробити на дорогий реконструкції, і ось результат. На Фонтані все прострілюється і прослуховується. Стандарт НАТО: 100 метрів – периметр безпеки від камікадзе з поясом шахіда, 200 метрів – від машини з вибухівкою, 400 метрів – від вантажівки з бомбою. На 6-й Фонтана цього і близько немає».

Подписывайтесь на канал «Публичные люди» в Telegram  • Публикации по теме

    Новости от партнеров

    Оставить комментарий

    Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *