Подписка на журнал
111111111111111

Владимир Вятрович: Символика СС Галичины разрешена во всем мире


Символ дивизии Ваффен СС Галичина не запрещен не только в Украине, а и в других странах.

111111111111111

Об этом заявил глава Института Владимир Вятрович в Facebook, опубликовав герб дивизии: «Це символ Ваффен СС дивізії «Галичина». Він не заборонений ані в Україні, ані в інших країнах світу. Його використовують різні ветеранські організації, які легально діють у Великобританії, США, Канаді та інших країнах. Стосовно звинувачень вояків дивізії у злочинах . В 1985 році в Канаді створено спеціальну слідчу комісію Дешена, яка займалася вивчення діяльності дивізії. Вона дійшла до таких висновків:
«56. Дивізію «Галичина» (14. Waffengrenadier Division der SS (Gal. Nr.1)) не слід засуджувати як групу.
57. Члени дивізії «Галичина» були в індивідуальному порядку перевірені перед допуском до Канади.
58. Обвинувачення у воєнних злочинах членів дивізії «Галичина» ніколи не були доведені, ні в 1950 р., коли їх першу групу при іміграції в Канаду було затримано (на вимогу ряду організацій), ні в 1984 р., коли ці звинувачення були поновлені перед Комісією.
59. За браком доказів стосовно участі у злочинах або знання стосовно воєнних злочинців, саме членство в дивізії «Галичина» не може бути підставою для передачі справ до суду.
Тепер повернуся до символу дивізії — в його основі давній геральдичний знак Галичини — лев. Це не єдиний приклад використання давніх національних чи регіональних гербів у якості символів частин Ваффен СС. Наприклад в албанській дивізії символом був орел — теперішній герб держави. Ваффен СС дивізія » Галичина» була німецьким військовим формування створеним з українців. Використання його творцями елементів української (галицької) символіки було елементом мобілізаційної кампанії, бажанням німців притягнути на свій бік більше українців. В іншій німецькій структурі Українське визвольну військо в якості символа використовувався тризуб (що тепер і його заборонемо?). На жаль чимало українців повірили німецькій пропаганді, яка говорила про захист їх національних інтересів, і долучилися до військових формувань створених німцями. Вважаю їх ані героями, ані злочинцями, а жервами війни, які змушені були проливати кров за чужі інтереси».


Накануне в Институте нацпамяти заявили, что символика СС Галичины разрешена в Украине, так как не подпадает под закон о запрете пропаганды коммунизма и нацизма. Вятрович отметил, что обвинения в военных преступлениях членов дивизии Галичина никогда не были доказаны. По его словам, что немцы разрешили использовать СС Галичине украинскую (галицкую) символику с целью привлечь на свою сторону больше украинцев: «К сожалению, многие украинцы поверили немецкой пропаганде, которая говорила о защите их национальных интересов, и присоединились к воинским формированиям, созданным немцами». Глава Института нацпамяти уверен, что участники «СС Галичина» «ни герои, ни преступники, а жертвы войны, которые вынуждены были проливать кровь за чужие интересы».


Напоминаем: в прошлом году в Львове прошел марш к годовщине «СС Галичина».

Подписывайтесь на канал «Публичные люди» в Telegram  • Публикации по теме

    Новости от партнеров

    Оставить комментарий

    Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *