Подписка на журнал
Фото Артема Слипачука 15.06.16 З

Віктор Шишкін: Судді КСУ «шастають» в Адміністрацію Президента, яка і керує всім суддівським корпусом


Реально суддівським корпусом в Україні керує Адміністрація Президента.

Фото Артема Слипачука 15.06.16 З

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявив Віктор Шишкін, перший генеральний прокурор України. «Навіть судді Конституційного суду туди шастають, в Адміністрацію, хоч вони повинні взагалі там бути. Є таке прізвище – Богдан Футей. Він суддя Федерального суду Штатів, єдиний українець. І я його запитав, ти так довго є суддею, а скільки разів ти був із президентом, як-от ми з вами. А він: «Один раз, коли складав присягу». Усе. У них це табу. Чому наші судді падають долі і бігають до якихось чиновників? Я ж не думаю, що вони кожен день бігають до Порошенка», – каже гість програми.


Віктор Шишкін розповів, як за часів президентства Віктора Януковича той двічі приїжджав до Конституційного Суду України. «Але судді, які мають совість і мають честь, туди не бігали», – додав Віктор Шишкін. Таку ситуацію гість програми вважає катастрофою ментальності. Віктор Шишкін зауважив, що те, що суддів Конституційного суду обирають раз на дев’ять років, за кордоном вважається гарантією їхньої незалежності, бо вони не мають перед ким «розшаркуватися», адже більше їх рекомендувати не будуть, бо Конституція не дозволяє.


«Навіщо танцювати під дудку?», – дивується гість програми. Віктор Шишкін навів приклад сусідньої Молдови, де судді Конституційного суду 2 травня прийняли важливе рішення щодо визнання перебування російських військ у Придністров’ї як окупаційних військ. А зробили це напередодні завершення терміну своєї роботи у Конституційному суді, хоч могли цього і не робити. «Вони пішли на цей крок, бо дорожать честю», – додав Віктор Шишкін.

Подписывайтесь на канал «Публичные люди» в Telegram  • Публикации по теме

    Новости от партнеров

    Оставить комментарий

    Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *