Подписка на журнал
146874

Угорщина просить перегляду угоди про асоціацію між ЄС та Україною


Через український закон про освіту Угорщина вирішила ініціювати перегляд угоди про асоціацію між ЄС та Україною. На думку угорського уряду, закон обмежує права нацменшин в Україні

146874

Угорщина має намір звернутись до Європейського Союзу з пропозицією переглянути угоду про асоціацію з Україною у зв’язку із ухваленим Верховною Радою України та підписаним президентом країни Петром Порошенком новим законом «Про освіту». На думку уряду Угорщини, новий освітній закон в Україні обмежить права національних меншин, які проживають і навчаються в країні.

Як заявив у вівторок, 10 жовтня, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто, збільшення міжнародного тиску є єдиним шляхом для того, щоб Київ змінив освітній закон, який зачіпає права близько 150 тисяч етнічних угорців, що проживають в Україні, а також інших етнічних груп, зокрема, росіян, румунів та молдован. На переконання Сіярто, новий освітній закон створює гірші умови для навчання етнічних меншин в Україні, ніж ті, що були за часів Радянського Союзу, інформує AP.

Нагадаємо, підписаний Петром Порошенком 25 вересня закон «Про освіту», зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова. Цей документ викликав гостру критику з боку Болгарії, Угорщини, Греції та Румунії, які поскаржилися на Київ до Ради Європи і ОБСЄ, оскільки, на думку цих країн, закон може торкнутися прав меншин, які проживають в Україні, на здобуття освіти рідною мовою.

DW

Подписывайтесь на канал «Публичные люди» в Telegram  • Публикации по теме

    Новости от партнеров

    Оставить комментарий

    Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *