Подписка на журнал
плакат

У Парламенті стартує фотовиставка «Трансплантація = подароване життя»


Завтра, 17 травня, о 12:00 відбудеться офіційне відкриття фотовиставки у кулуарах Верховної Ради України. Виставка під назвою «Трансплантація = подароване життя»,  присвячена проблемі розвитку трансплантології в Україні. Важкохворі пацієнти, які пройшли складний шлях лікування за кордоном, та ті пацієнти, які ще й досі очікують на операції, покажуть свої обличчя.

плакат

Організатор фотовиставки: Національний рух «За трансплантацію»

Місце події: ІІІ поверх, вул. Грушевського, 5 (Верховна Рада України)

Початок о 12:00, 17.05.2018.

«Завтра у порядку денному Верховної Ради стоїть Законопроект № 2386А-1, яким в новій редакції викладено Закон про трансплантацію органів та тканин. Більшість ВР України налаштована проти Закону, оскільки мають хибне уявлення щодо цього законопроекту. Зокрема, те, що після його прийняття людей будуть розбирати на органи.  Однак, тільки одиниці знають, що трансплантацію в Україні дозволяє робити закон прийнятий ще 1999 року.» — говорить голова Національного руху «За трансплантацію» Юрій Андреєв.

За його словами, на сьогодні в Запоріжжі проводять трансплантацію нирок, в Інституті Шалімова проводять трансплантацію печінки.

Однак таких операцій роблять вкрай мало, через те, що відсутня система транспланткоординації. Мільйони доларів за операції з трансплантації серця, печінки, нирок та кісткового мозку, які наші громадяни проводять за кордоном коштом Держбюджету, могли би лишатися в Україні.

Більш того, коштом держбюджету лікуються одиниці, а потребують  трансплантації  тисячі українців.

Дуже важливо зараз аби депутати зрозуміли, що прийняття закону принесе благо. Адже хвороба не обирає за віком, статусом або професією и в «листі очікування» на орган може опинитися кожен.

Ми не живемо ілюзією, що лише прийняття закону призведе до розвитку трансплантології. Закон — це лише підгрунття для подальший дій. І без належного фінансування та якісної роботи чиновників, ні цей, ні будь-який інший закон не допопоможе.

Очікується, що новий виток  розвитку трансплантології відбудеться з прийняттям саме цього закону.

 

Подписывайтесь на канал «Публичные люди» в Telegram

  • Новости от партнеров

    Оставить комментарий

    Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *