Подписка на журнал
11111111111111111

У Львові відкрито 24-й Форум видавців


13 вересня  у Львові офіційно відкрили 24-й Форум видавців.

11111111111111111

Президент Форуму видавців Олександра Коваль заявила: «До цього дня ми йшли 23 роки, і я бажаю, щоб під час цьогорічного Форуму панували тиша, спокій, взаєморозуміння, конструктивна дискусія і не було жодної агресії».


Привітав присутніх з відкриттям Форуму видавців заступник міністра культури України Юрій Рибачук, передавши вітальний лист від міністра культури України. За його словами, на Форумі творяться нові сенси, цінності. Юрій Рибачук зазначив, що для Міністерства культури дуже приємно, що вони долучилися до фінансової підтримки Форуму.


Перед присутніми виступив перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський:  «Форум видавців вже став візиткою нашого краю. Тут зібралися письменники, видавців, читачі. Дуже важливо пам’ятати, що книговидання – це артилерія думки, важливо, щоб ми традиції нашої книги примножували і передавали правду. Хочу побажати усім митцям тут знайти ще одну істину, учасникам форуму – незабутніх вражень, відвідувачам – знайти свою книгу».


На святі був присутній генеральний консул Республіки Польща у Львові Рафал Вольський. Він підкреслив: «Я дуже радий брати участь у Форуму видавці і дякую  організаторам за підготовку цього важливого дійства. Я бажаю цікавих зустрічей, книг і запрошую всіх на стенди польських інституцій».


Французький графічний новеліст Жульєн Бержо признався, що вперше запрошений на Форум видавців у Львові. Гість з Франції відзначив, що вже перебуває під враженнями від Форуму і сподівається на плідну працю у Львові.


Міський голова Львова Андрій Садовий зазначив, що «бути партнером Форму – велика честь, а мати можливість допомагати Форуму – ще більша честь. Форум дає нам прекрасну можливість бути кращими. Тому закликаю купувати і дарувати книжки – таким чином ми інвестуємо в себе та інших. Міська рада Львова підтримує Форум системно – в цьому році небагато, 500 тисяч за рік. Думаю, що ця сума буде збільшуватися».


Цьогоріч міський голова Львова запропонував надавати фінансову підтримку (премію розміром 25 тисяч грн) молодим письменникам. А також присвоїти Форуму видавців статусу національного, що означає окреме фінансування, і сказав, що надішле відповідні звернення з цього приводу до центральної влади.


Народний депутат України, голова комітету з питань культури та духовності Верховної Ради України Микола Княжицький зазначив, що так багато, як Андрій Садовий про гроші не буде говорити, бо не зможе, мовляв, його переплюнути. Він відзначив позитив у тому, що Міністерство культури вперше почало підтримувати Форум видавців, і додав, що вони роблять все для того, щоб це і надалі продовжувалося. Микола Княжицький звернув увагу, що відродження українського кінематографу почалося з книжки. Він подякував організаторам Форуму, які його започаткували, і таким чином захистили і зберегли українську культуру. На його думку, Львівський Форум видавців є місцем свободи думок. «Тут бачиш посмішки мудрих людей, чого так сьогодні бракує в країні, особливо, коли дивишся на політиків та державних діячів»,– сказав Микола Княжицький.


Нагадуємо: з 13 по 17 вересня у Львові проходить 24-й Форум видавців. З літературної програми Форуму очікують зарубіжних авторів – Філіпа Сендса (Великобританія), Алісія Гарріс (США), Карл-Маркус Ґаус (Австрія), Пітер Х. Фогтдаль (Данія), Єелле Рюмер (Нідерланди), Ян Вагнер (Німеччина), Вітольд Шабловський (Польща), Щерек Зємовіт (Польща), Дубравка Угрешич (Хорватія, Нідерланди), Каталін Доріан Флореску (Швейцарія) та ще понад 50 авторів з 25 країн світу. Глядачів очікує презентація нової книги Сергія Жадана «Інтернат», книг Наталки Сняданко, Костя Москальця, Любка Дереша, Василя Шкляра, Андрія Кокотюхи та багатьох інших.

Подписывайтесь на канал «Публичные люди» в Telegram

  • Новости от партнеров

    Оставить комментарий

    Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *