Подписка на журнал
2222222222

Тарас Шамайда: Партія Орбана нагнітає істерію, щоб втримати позиції на виборах у 2018 році


Майже усі сусіди Угорщини піддаються абсолютно несправедливим та надуманим атакам з боку офіційного Будапешта. І причиною цього є не закони України, Румунії чи Словаччини, а шовіністична політика уряду Орбана.

2222222222

Про таке в ефірі  телеканалу ZIK заявив  співкоординатор руху «Простір свободи» Тарас Шамайда:  «Москва, яка переважно атакує всі речі пов’язані зі зміцненням державного статусу української мови, наразі перебуває в тіні, хоча і зробила свої заяви. А в основному на вістрі атаки є Будапешт. І я поділяю точку зору з Карлом Більдтм, колишнім міністром закордонних справ Швеції, який вчора сказав про те, що Угорщина веде брудну політичну гру навколо Закону України «Про освіту», і що це є звичкою угорських політиків. Адже вони ведуть також брудну гру проти Румунії щодо їхнього освітнього законодавства та мали обструкцію зі Словаччиною. Майже усі сусіди Угорщини піддаються абсолютно несправедливим та надуманим атакам. Тому він вважає, що причиною є не закони України, Румунії чи Словаччини, а шовіністична політика уряду Орбана. І навіть те, що право голосу на внутрішньо угорських виборах отримали закордонні угорці.  Ми знаємо про безконтрольну, незаконну, але масову роздачу паспортів і в Закарпатті, і в Румунії у Трансильванії та інших країнах. І це все є їхні виборці. Перед весняними виборами 2018 року партія Орбана, яка, можливо, не дуже може похвалитися якимись внутрішніми успіхами, нагнітає цю істерію. А румуни, які мають специфічні стосунки з Угорщиною, також хочуть своїм виборцям показати, що вони не відстають. Із понад сотні національних меншин в Україні жодна із них не відреагувала так, як угорська.  Наприклад, Польща сказала, що вона відмовляється приєднатися до листа 4 країн: Угорщини, Румунії, Болгарії, Греції, які мали претензії до нашого закону. Адже вони наголосили на тому, що у них подібна система освіти. Також були заяви представників Балтійських держав, які чудово розуміють, що таке потреба утвердження державної мови. Учора посол Республіки Болгарія і представники болгарського представництва на круглому столі заявили, що вони абсолютно підтримують закон. У болгарських школах в Україні уже другий рік триває навчання за таким принципом в порядку експерименту, який закріплений у законі».


Закон «Про освіту» є реформаторським, він змінює освіту і  постколоніальний підхід до української мови.  Україна утверджує свою мову в освіті, при цьому захищаючи і не порушуючи жодної коми, букви ратифікованих  міжнародних угод та Конституції.

Подписывайтесь на канал «Публичные люди» в Telegram • Публикации по теме

  Новости от партнеров

  1 комментарий

  1. 31.03.2018

   I just want to tell you that I am very new to blogs and definitely savored you’re page. Almost certainly I’m planning to bookmark your site . You surely have fantastic posts. Thank you for sharing with us your blog site.

   Ответить

  Оставить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *