Подписка на журнал
11111111111111

Сергій Шум: У нас ніхто не контролює, чи переховують людей у психлікарнях від відповідальності


Контролю за переховуванням людей у психлікарнях немає. Це повинна робити прокуратура, адже саме вона здійснює контроль за дотриманням законності. Чи вона його здійснює? Так, але карних справ не порушують. Тому можна сказати, що фактичного контролю немає.

11111111111111

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко (в ефірі 19:10-19:50 на телеканалі ZIK) заявив Сергій Шум, кандидат медичних наук, заступник директора УНДІ соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України. Ведуча програми зауважила, що в Україні існує норма, яка заперечує примусову госпіталізацію психічно хворої людини. Та попри це, як додала пані Влащенко, тут є певні проблеми, адже чимало людей можуть за гроші віддати своїх родичів у психлікарню. Виходячи з цього, ведуча запитала у Сергія Шума, чи є розуміння масштабів цих порушень.


«Ні, у нас немає цього розуміння. Це повинна контролювати прокуратура, адже саме вона здійснює контроль за дотриманням законності. Чи вона його здійснює? Так!», – заявив гість програми. Також у представника МОЗ ведуча програми запитала, чи прокуратура надає конкретні цифри, або ж карні справи із цього приводу. У свою чергу Сергій Шум запевнив, що УНДІ соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України співпрацює із Генпрокуратурою.


«На жаль, карних справ вони не порушують. Тому можна сказати, що фактичного контролю немає. У нас є подання омбудсмена про порушення прав людини при наданні психіатричної допомоги, та й практично на кожну психлікарню у нас є частина звернень омбудсмена»,– додав експерт. Ведуча програми підсумувала, що контролю за переховуванням людей у психлікарнях в Україні немає і додала, що зловживання лікарів, медперсоналу, та родичів, які є підсудними по цих справах ніхто не контролює.

Подписывайтесь на канал «Публичные люди» в Telegram  • Публикации по теме

    Новости от партнеров

    Оставить комментарий

    Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *