Подписка на журнал
савченко

Савченко заявила про манпуляції влади з наказами під час війни


Дуже часто віддаються накази усно, отак-от: «Ти зроби!». Тобто якщо щось не за планом піде, то щоб знайти крайнього когось і вмити руки. І це не тільки під час анексії так віддавав накази Турчинов чи генерали – найгірше, що й досі таке відбувається.

111111111111111111Про це в ефірі програми HARD з Влащенко (в ефірі 19:30-20:30 на телеканалі ZIK) заявила Надія Савченко, народний депутат України, ветеран АТО, колишня бранка Кремля. На переконання ветерана АТО, щоб виконати якусь вказівку, воякам потрібні письмові накази. «На війні це безглуздя і гальмування, бо можна було б перейти на інший формат фіксування наказів. Але дійсно папірець є доказом того, що ти виконуєш накази», – розповіла Савченко. Колишній військовослужбовець ЗСУ підтвердила, що українські війська готувалися до взяття під контроль Криму ще на початку анексії з боку РФ.


«Я тоді служила в авіаційному полку, чекала наказу на захист нашої землі. Мені дзвонили друзі-морпіхи з Феодосійського полку, питали: «Що ви робите?». Вони були готові усі. Але нам політики розповідали, мовляв армія не готова, СБУ нікому непідконтрольне, нічого не можна зробити», – пригадала Савченко. На думку нардепа, нічого не трапляється несподівано, якщо в країні працює розвідка. «Вона в нас працює, може і на набагато гіршому рівні, аніж потрібно, але, звичайно, були донесення, доповіді. Звичайно, що про це знали війська, люди були готові взаємодіяти. Можна було відстояти тоді Крим», – переконана Надія Савченко. Нардеп дорікнула і генералам. «Вони – давно не генерали в армії, вони спаплюжені корупцією, від’їданням пуз і скуплянням посад генеральських. Хоч може є одиниці інакші. Але загалом генерали спаплюжили довіру солдат», – вважає Савченко.


Згадала ветеран АТО і тодішнього виконувача обов’язків президента Олександра Турчинова. «А хто такий Турчинов, щоб його слухалася армія? Де була військова ставка? Де було оголошення війни, щоб можна було віддавати накази? Це не устав караульної служби, де чітко визначено, коли потрібно стріляти. Наказ віддається практично в бою. Кажуть, що Крим здали двічі: одного разу це зробив Янукович, звільнивши його для російських військ, а іншого – влада, яка прийшла після Майдану. Я теж думаю, що так було. Але як, що, і коли ще неодноразово запитаємо – і отримаємо відповіді», – додала Савченко.

Подписывайтесь на канал «Публичные люди» в Telegram  • Публикации по теме

    Новости от партнеров

    Оставить комментарий

    Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *