Подписка на журнал
_0

Росія обмежила поставки в Україну дизпалива та скрапленого газу


_0

З початку жовтня до України обмежено експорт російського скрапленого газу та дизельного палива, при цьому поставки останнього припинено повністю з минулого тижня. 

Припинення поставок дизпалива російські постачальники пояснюють забороною влади РФ на експорт нафтопродуктів, які можуть бути використані українською армією. Щодо скорочення експорту скрапленого газу поки немає жодних аругментів.

«Тоді (у серпні 2015 р. — ред.) це було формальністю і ніхто серйозно не сприймав такі запити (про довідки щодо кінцевих споживачів продукту — ред.) Але вже з кінця вересня без такої довідки від трейдерів російські компанії відмовлялися підписувати будь-які договори і контрактувати нафтопродукти. При цьому незрозуміло, у кого українські компанії повинні були брати цю довідку», — розповідає менеджер.

Паливне ембарго спричинило подорожчання ДП на альтернативних маршрутах поставки і серйозне зростання вартості автогазу на АЗС в Україні. Так, за останні два тижні ціни на газових заправках зросли на 25 %, і надалі послуги дорожчатимуть.

«З кінця минулого тижня відвантаження дизпалива з Росії зовсім зупинилися, — розповідає власник нафтотрейдера. — Ми просто перестали контрактувати ресурс до з’ясування ситуації».

Утім, як вважає директор консалтингової компанії А-95 Сергій Куюн, дефіциту дизельного палива на українському ринку не варто чекати, оскільки ресурсу вистачає.

«Минулого тижня відновилися поставки дизельного палива по морю через Херсон і порт Південний, також збільшено обсяги імпорту з Польщі та Литви», — пояснив він.

Подписывайтесь на канал «Публичные люди» в Telegram  • Публикации по теме

    Новости от партнеров

    Оставить комментарий

    Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *