Подписка на журнал
6993d291470da7c337640

Олег Березюк. Конституція — не власність держави, а договір, підписаний українцями. Ми не маємо права її змінювати


Лідер фракції «Самопоміч» Олег Березюк прокоментував для «ПЛ» майбутнє голосування за зміни до основного Закону України.

Ляшко стверждує, що існують домовленості між Радикальною партією і партією Самопоміч щодо голосування за Зміни Конституції. Чи велися з ним перемови?

Домовленостей ніяких не існує і у партії Самопоміч є своя принципова позиція – ми не вповноважені змінювати Конституцію.  Вона не є власністю держави. Це – договір, підписаний всіма українцями, щоб створити суспільство і захистити свої права. Обговорювати зміни можна тільки а всенародно, а нам не дали навіть можливості ці зміни вивчити і обговорити в парламенті.

Що не влаштовує в змінах, які поправки треба внести?

Від початку обрання в парламент закликали наших колег і президента почати широку суспільну дискусію щодо змін у Конституції. Натомість проект змін готується кулуарно, у робочих групах обговорюється один текст змін, потім у Раду вноситься інший, підготовлений міфічним “секретаріатом”. Так не має відбуватися, особливо в умовах, коли країну намагаються шантажувати загостренням збройної агресії.

6993d291470da7c337640

Проект змін до Основного закону – це зневага до місцевого самоврядування. Внесення запропонованих змін до Конституції призведе до двовладдя на місцях.

Ворог може скористуватися змінами до Конституції і ми відповідно втратимо державу. Це може бути юридичною зброєю. Заява про проведення виборів на Донбасі – не більш як загроза суверенітету і територіальній цілісності.

Чи не вважаєте ви, що позиція «Самопомочі»  зруйнує коаліцію?

Коаліція має бути збережена в будь-якому випадку – це єдиний легітимний орган, який може приймати стратегічні рішення. Але при цьому стратегія «Самопомочі» залишиться незмінною.

 

Володимир Гройсман анонсував реформу українського парламенту, говорячи про зміни щодо прав опозиції. Що це буде за реформа?

Ми виступаємо за реформування роботи парламенту, повинна бути припинена практика голосування по 27 разів за один і той же законопроект. Опозиції ж як такої сьогодні в парламенті не існує, тому на майбутнє, вже для іншого складу парламенту, буде дуже добре, якщо її права будуть чітко визначені.

Подписывайтесь на канал «Публичные люди» в Telegram  • Публикации по теме

    Новости от партнеров

    Оставить комментарий

    Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *