Подписка на журнал
11111111

Міністр освіти розповіла, як реформа освіти вплине на побори з батьків у школах


Мають бути дуже чіткі правила щодо того, які кошти можуть збиратися і як вони мають використовуватись. Саме тому у проекті закону про освіту, який ми чекаємо на голосуванні у Верховній Раді до другого читання, ми дуже чітко визначили, що усі кошти можуть бути тільки доброчинними.

11111111Про це в ефірі програми HARD з Влащенко (в ефірі 19:30-20:30 на телеканалі ZIK) у відповідь на запитання про побори у школах сказала Лілія Гриневич, міністр освіти і науки України. Зараз, як відзначила міністр, кошти, які збирають з батьків у школах, лише начебто доброчинні. «Пишуть у щоденник, що на ремонт кожному треба принести по 300 гривень на ремонт – але не кожні батьки можуть собі це дозволити. Таким чином це вимагання, а в законі про це ніде поки що про це не написано», – відзначила пані Гриневич. Тому закон буде визначити, що йдеться тільки про доброчинність, і тільки про рахунок, а не готівку. «І обов’язково публічна інформація на сайті закладу – скільки коштів отримали від комунального бюджету і на які статті, а скільки отримали від батьків і, знову ж таки, на які статті», – розповіла міністр.


Після ухвалення закону про освіту у Верховній Раді школи будуть зобов’язані оприлюднювати фінансові звіти на власних сайтах. Лілія Гриневич вважає, що у випадку відкриття фінансової інформації батьки будуть приємно або неприємно вражені щодо помилкової позиції, яка полягає у тому, нібито школи з бюджету нібито взагалі нічого не отримують.

Подписывайтесь на канал «Публичные люди» в Telegram  • Публикации по теме

    Новости от партнеров

    Оставить комментарий

    Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *