Подписка на журнал
Изображение0003_3

Метаморфоз


Метаморфоз (від грецького metamórphosis – перетворення) – глибоке перетворення будови організму (або окремих його органів), яке відбувається в ході індивідуального розвитку.

Изображение0003_3

В новелі Франца Кафки «Перетворення» головний герой Ґреґор Замза прокидається зранку, перевтіленим на гігантське насєкоме. Далі письменник описує, як ця метаморфоза невідомої природи змінює життя самого Ґреґора, а також його сім’ї: мами, тата й сестри. Замза не може працювати і заробляти на жизнь, родина в шоці від того, шо з ним проізошло, їм стрьомно, шо хтось про це дізнається і вони закривають Ґреґора в кімнаті. Поскільки нещасне насєкоме було єдиним істочніком дохода, то родствєннікам приходиться самим зароблять на пропітаніє, а коли з фінансами стає зовсім туго, даже пустить квартирантів. Вопшем, всі страдають, і коли Замза нарешті помирає, всі іспитують чувство повного удовлєтворєнія і абсолютного облєгчєнія. Сім’я дружно виходить на прогулку. Занімалась заря…
Представте собі, шо такі метаморфози відбуваються не тільки в літературі, але і в реальному світі, який іноді видається настільки абсурдистським, що сам Кафка від ошеломляющого відчуття стида і позора закрився б у кімнаті й забився в найдальший уголок.
Точно класифікувати, на яких комах перетворились, допустім, народні депутати, міністри та інші держчиновники, дуже сложно, но можно. Деякі люди, а також журналісти часто називають український парламент (та й «владу» в цілому) банкою з павуками, хоч навіть мої доволі огранічені рамками шкільної програми познанія в ентомології дозволяють запевнити, шо така класифікація ошибочна, потому шо павуки не є комахами.
Шо інтересно – обичні з виду люди превращаються в насєкомих-політиків не відразу, як герой Кафки, а согласно жизнєнного циклу, що по-научному називається метаморфоз. Дивишся, вроді ж нормальна з виду людина: дві руки, дві ноги, голова, журналіст там, чи бізнесмен, чи даже пєвєц якийсь, простигосподи. А потом внєзапно глянеш – а він уже личинка депутата (жіночий варіант – лялечка). Уже начинає шось ізлагать на глобальні теми, турбуватись про підвищення зарплати (собі), давати обіцянки скасувати недоторканність, ввести персональне голосування, перемогти корупцію, посадити всіх нєгодяїв, розкуркулити олігархів, догнать і пєрєгнать. Наступна стадія – в нього вже квартира (дві), автомобіль (імпортний, три штуки) і, може, даже домік під Києвом (або в ближнім зарубіжжі). Оце вже вилупилось настояще імаго-депутат. Ховайте, гражданє, всі зєльониє насаждєнія, бо зжере.
Но насєкомі-політики тоже бувають різні.
Родоначальником і автором першої спроби ентомологічної класифікації українських дєятєлів був голова Директорії Симон Петлюра.
«Не так страшні московські воші, як українські гниди», – сьогодні його вислів знайомий всім, та й згадані ним паразіти не вилазять зі студій українських (чисто територіально) телеканалів.
А зараз у нас повне комашине розмаїття. Нє, ну зрозуміло, що формально цих члєністоногих в парламент обрали громадяни. Хоча дуже сомнітєльно мені, шо хтось при здоровому глузді без гречаного допінгу і адміністративного ресурсу вибрав би в Раду, наприклад, таракана чи тлю. А так їх великі жуки просто збирають у пьострую компанію і заводять за собою.
Є сарана й терміти, які тупо зжирають все на своєму шляху, і є мєлкі клопи і комарі, які просто присмоктались до кормушки. Є жуки-солдатики, які перекваліфікувались у депутати з бійців добробатів і тільки страшним зусиллям волі змушують себе змінити камуфляж на дорогий костюм, і є псевдопатріотичні хрущі, які в основному тільки гудуть. Є жуки-вонючки, при одному виді яких просто починає тошнить. Колорадські жуки тоже імєются. Є гнойовики, які катають кульки з гівном туда-сюда, іноді даже навідуючись в Європу. Є в налічії кілька метеликів, ну, чисто для красоти. Є просто трутні й парочка рогатих жуків-оленів. Є бабки (це ото шо по-русскі «стрєкоза») і божі коровки. Є даже одна самка богомола і бабочка «мертва голова» з косою. Кілька хитрих жуків вилетіло за кордон, з десяток кузнєчіків взагалі так замаскувались, що їх і не видно. А одна муха, така, знаєте, блєстяща, попала в спічечну коробочку і звідти тільки тихенько дзижчить.
От чого там нема, так це працьовитих комах і бджіл.

Подписывайтесь на канал «Публичные люди» в Telegram  • Публикации по теме

    Новости от партнеров

    Оставить комментарий

    Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *