Підписка на журнал
1111111111

Львівщина відзначає 360-річчя обрання Івана Виговського гетьманом України


У смт Гніздичів Жидачівського району на Львівщині відбулося засідання оргкомітету з відзначення 360-річчя обрання Івана Виговського гетьманом України та 10 річниці відкриття у с. Руда пам’ятника І. Виговському.

1111111111

Про це повідомили у на відділі інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю Жидачівської РДА: «Було узгоджено рішення щодо проведення 6 серпня 2017 року у с. Руда, що входить до складу Гніздичівської об’єднаної територіальної громади, на місці колишнього родового маєтку гетьмана України Івана Виговського, свята «Козацька слава живе у нащадках. Розробляється сценарний план заходу, до проведення якого будуть залучені громади населених пунктів Гніздичівської ОТГ та мистецькі колективи району. На святі очікують на гостей з інших районів Львівщини та областей України, адже в попередні роки козацьке свято в родовому маєтку І. Виговського в с. Руда збирало багато небайдужих людей. Нагадаємо, 360 років тому, 26 липня 1657 року, на Чигиринській раді новим гетьманом України, до часу повноліття Юрія Хмельницького, було обрано Івана Виговського. Життя і діяльність цього визначного державного і політичного діяча тісно пов’язані із Жидачівщиною. Нещодавно на засіданні районного оргкомітету з підготовки та відзначення 75 річниці утворення УПА було розглянуто пропозиції щодо відзначення важливих подій в історії боротьби за утвердження Української державності. Мова, зокрема, йшла про важливість належного відзначення в районі 360 річниці обрання Івана Виговського Гетьманом України».


15 років тому, у вересні 2002 року, Борис Возницький, Дмитро Павличко, Роман Лубківський під багатовіковим дубом Виговського у с. Руда, разом із іншими визначними представниками громадськості України, започаткували створення на Жидачівщині музею гетьмана України Івана Виговського, який було урочисто відкрито вже в серпні 2004 року. У вересні 2007 на площі в с. Руда урочисто відкрили пам’ятник славному гетьману України – переможцю 100-тисячних московських орд під Конотопом. Згодом на фасаді музею гетьмана України Івана Виговського було урочисто відкрито барельєф на честь Конотопської перемоги гетьмана І. Виговського над московським військом.


Активно займався пошуками могили Івана Виговського Борис Возницкий. Він по крупинці збирав всю важливу інформацію про роки перебування гетьмана України Івана Виговського на Жидачівщині. За свідченнями багатьох історичних джерел, могила гетьмана України Івана Виговського була «в монастирі біля Руди-Гніздичівської в підземеллях Христо-Воздвиженської церви». Є також версії про поховання І. Виговського в с. Руда або ж в Новому Селі, де він мав замок, чи в Облазницькій церкві св. Євстахія, яку він не раз навідував й подарував церкві дві патериці та Богослужбові книги.

Подписывайтесь на канал «Публичные люди» в Telegram

  • Новости от партнеров

    Оставить комментарий

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *