Подписка на журнал
11111111111111

Киянам пропонують поховати близьких біля могили Лобановського за 500 тисяч гривень


У Києві, на Байковому кладовищі, за десять метрів від поховань Лобановського, Амосова та Ступки, в Інтернеті пропонується придбати місце для поховання за 500 тисяч гривень.

11111111111111Хоча цвинтар напівзакритий і там можна дозахоронювати лише родичів, журналісти  програми соціальних розслідувань «Остання інстанція»  з’ясували, чи можна обійти закон. На найстарішому меморіальному кладовищі Києва – Байковому розташовані 87 могил-пам’яток національного значення. Сьогодні цвинтар – напівзакритий. Тут дозволяють ховати лише за особливі заслуги перед державою. Кожен випадок окремо розглядає КМДА. Надає дозволи на поховання і Кабмін. З початку 2014 року до квітня 2017 року міністри ухвалили лише чотири рішення про поховання на Байковому кладовищі – для Героїв України. Зокрема, для політика Івана Плюща і співака Дмитра Гнатюка.


В Інтернеті на сайті olx.ua журналісти знайшли одразу декілька оголошень про продаж могил на Байковому кладовищі. Ціни – вражають. Наприклад, продавець Андрій пропонує ділянку під подвійне поховання за 200 тисяч гривень. Він запевнив, що у нього є всі потрібні документи. За півмільйона гривень пропонує ділянку під подвійне захоронення невідома Олена. Ціна – вища, бо поруч із могилою спочиває сам Валерій Лобановський. Невідомі продавці запевняють, що «там похована бабця і ще поруч є місце для поховань, можна зняти огорожу і буде ще 2 місця. З документами все добре». За законом землі під поховання є комунальною власністю. Здавати їх в оренду і, тим більше, продавати – заборонено. А тому не зрозуміло — як люди можуть їх продавати!?  За законом свідоцтво на використання ділянки дає право встановлювати споруди над могилами родичів, проводити підпоховання і здійснювати інші дії, пов’язані з використанням місця поховання. Які саме – Закон не уточнює. Але про продаж свідоцтва на використання ділянки в Законі нічого не має.


«Якщо з «рук» купити ділянку на Байковому кладовищі юридичних гарантій не буде. Тому що продавати, купувати, міняти зазначені земельні ділянки законодавством України заборонено. Все це є на чесному слові. Це неможливо якимось чином оформити нотаріально або іншим способом довести своє право власності. Так коментують ситуацію юристи: «Продаж ділянки на кладовищі законом ніяким чином не охороняється. І при будь-яких суперечках правда буде, на жаль, не на стороні тієї особи, яка придбає зазначене місце».


Працівники Байкового кладовища запевняють: «Ви навіть не зможете нікого поховати, ви придбаєте можливість лише доглядати за могилою». В адміністрації самого кладовища про продаж ділянок в Інтернеті відомо, але, як вони підкреслюють, підхоронювати тут можна лише родичів, надавши відповідні документи.


«На афери я не погоджуюсь. Земля не продається, не купується і не реалізується. Ті, хто пропонують ділянки на кладовищі – аферисти», –  каже директор Байкового кладовища Андрій Юхимчук.


Посадові особи КМДА на запити журналістів не відповідають. Самих аферистів, визнає директор кладовища, притягнути до відповідальності вкрай складно. Покарання за продаж свідоцтва закон не передбачає. Тут діє класичний принцип: бачили очі, що купували. Ви отримаєте просто папірець – дозвіл на висаджування квіточок на чужій могилці.

Подписывайтесь на канал «Публичные люди» в Telegram  • Публикации по теме

    Новости от партнеров

    Оставить комментарий

    Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *