Подписка на журнал
5

Кива: Процес видобутку бурштину в Україні – надто політизований


Бурштиновий бізнес приносить величезний прибуток. Проте, в Україні, сам процес видобутку бурштину – надто політизований. Тому, щоб змінити ситуацію, простим українцям нарешті треба видавати ліцензії.

5Про це в ефірі програми HARD з Влащенко (в ефірі 19:30-20:30 на телеканалі ZIK) заявив радник міністра МВС України Ілля Кива. За його словами,  деякі українські компанії таки мають державні ліцензії на видобуток цього мінералу. Натомість, набагато більше бурштину викопують незаконно. І з цим, за його словами, потрібно боротися.  «Щодо незаконного бурштинового бізнесу, то і у мене тут виникає чимало питань: Чим займається поліція, коли незаконно видобувають бурштин? Як його перевозять до Польщі та Китаю? Як загалом відбувається бурштиновий товарообіг? Однозначно, відповісти на всі ці питання має СБУ, МВС та прокуратура. Проте, напривеликий жаль, і ці структури «кришують» незаконний видобуток бурштину. Тому, вже сьогодні їх треба очистити та реформувати»,– переконує гість програми.


Ілля Кива зауважив, що легалізувавши бурштиновий бізнес прибутки буде отримувати як держава, так і звичайні люди. Більше того, видавши ліцензії малим підприємцям на видобуток бурштину, політичний вплив на цей процес значно послабиться. «Бурштиновий бізнес приносить величезний прибуток. Однак, там де є великі гроші, одразу з’являються люди, які хочуть ними заволодіти. Більше того, певні люди наживаються на тому, що бурштиновий бізнес – нелегальний. Додам, що й сам процес видобутку бурштину – надто політизований. Тому, щоб звичайні люди також мали змогу заробити, їм нарешті треба розпочати видавати ліцензії, а сам бурштиновий бізнес – легалізувати»,– переконує Кива.

Подписывайтесь на канал «Публичные люди» в Telegram  • Публикации по теме

    Новости от партнеров

    Оставить комментарий

    Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *