Подписка на журнал
111111111

Генерал Назаров пояснив чому ЗСУ влітку 2014 не захопили Луганськ


Коли наші сили і засоби відійшли з території луганського аеропорту, росіяни три доби не могли повірити, що там нікого немає. Увесь цей час вони не вживали ніяких дій щодо входу на територію летовища.

111111111Про це розповів Віктор Назаров, генерал-майор ЗСУ, в ефірі програми HARD з Влащенко (в ефірі 19:30-20:30 на телеканалі ZIK), пригадуючи завершення боїв за Луганськ і відступ сил АТО з міста у вересні 2014-го. Ведуча запитала генерал-майора, який був начальником оперативного штабу АТО, хто дав наказ на відступ з зайнятого ЗСУ Луганська. У відповідь Віктор Назаров зауважив, що сили АТО не контролювали міста. «Він фактично був оточений, залишався тільки один коридор зі сходу, який дозволяв забезпечувати постачання з РФ», – пригадав генерал-майор.


Назаров зауважив, що спершу сили АТО контролювали тільки летовище Луганська. «А вже станом на серпень-вересень зона була розширена завдяки сухопутним діям», – пригадав генерал-майор. Водночас, за словами Віктора Назарова, вихід військ з аеропорту Луганська відбувся після перемовин з російською стороною в Мінському форматі 5 вересня. Також Назаров пригадав ще одне летовище – у Донецьку, і провів аналогію із непочатою операцією в Криму. «Травень 2014 року – операція із взяття під контроль Донецького аеропорту. Це була така ж болісна тема, як і операція в Криму.


І коли ми отримали інформацію від офіцерів, які були в аеропорту, що прибула група бойовиків і виставила ультиматум здати аеропорт і відступити, ми вночі сиділи, відпрацьовували відповідний план для командирів. Треба було ухвалити дуже важливе рішення. Якщо б його не було – переломити ситуацію було б вкрай складно. Ця операція була дуже успішна, завдання виконано повністю. З нашого боку втрати – тільки один поранений. Я думаю, що може не така сама, але подібна за результатами операція була б, якщо б вона відбувалася на півострові Крим», – висловив свою думку Назаров.

Подписывайтесь на канал «Публичные люди» в Telegram  • Публикации по теме

    Новости от партнеров

    Оставить комментарий

    Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *