Подписка на журнал
11111111111

«Freedom House» закликала Україну звільнити узбецького журналіста, що шукає притулу


Правозахисна організація «Freedom House» закликала Україну звільнити журналіста з Узбекистану Нарзулло Охунжонова у зв’язку з погіршенням стану його здоров’я.

11111111111

Про це повідомляє прес-служба «Freedom House Ukraine».  Директор програм країн Євразії у «Freedom House» Марк Берендт заявив: «Уряд України повинен негайно звільнити Нарзулло Охунжонова з-під варти і терміново розглянути його запит на отримання притулку. Звинувачення,  зазначені в ордері Інтерполу на арешт, які йому пред’являє уряд Узбекистану, є очевидно політично мотивованими.  Вони служать ще одним доказом того, як авторитарні режими використовують у своїх цілях систему Інтерполу з метою переслідування політичних опонентів, журналістів, правозахисників та інших. Україна зміцнить свою позицію на шляху розвитку демократії, запропонувавши притулок і захист переслідуваних».


Охунжонову висунули політично мотивовані звинувачення в хабарництві і шахрайстві, що йому загрожує ув’язненням до 20 років. Він виїхав з Узбекистану в Туреччину в 2013 році після того, як почав отримувати погрози про арешт від узбецьких властей. Коли політична ситуація в Туреччині почала погіршуватися, Охунжонов разом зі своєю дружиною і п’ятьма дітьми подав клопотання про політичний притулок в Україні.


Нагадуємо: суд Києва заарештував на 40 днів журналіста з Узбекистану, який шукає політичний притулок. Раніше Порошенка і Луценка просили не екстрадувати узбецького журналіста.

Подписывайтесь на канал «Публичные люди» в Telegram  • Публикации по теме

    Новости от партнеров

    Оставить комментарий

    Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *