Подписка на журнал
111111111111111111

Борис Тодуров: Головним питанням медичної реформи є зміна Конституції


Як втілити медичну реформу, закон про автономізацію медичних закладів, якщо ми не маємо механізму, як брати гроші з людей за операцію? 49-ї статті Конституції ніхто не скасовував.

111111111111111111

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко (в ефірі 19:30-20:30 на телеканалі ZIK) розповів Борис Тодуров, професор, доктор медичних наук, критикуючи медичну реформу в Україні. На думку одного з провідних медиків України, зміна Конституції – основне питання у межах медичної реформи. «Очевидно, що голосів за зміну Конституції немає, і жодна політична сила в парламенті під це не підпишеться. Тому сурогатно ухвалювати закони, аби зняти з держави відповідальність за оплату – це проходить», – відзначив професор.


Пан Тодуров заявив про небезпеку закону, ухвалений місяць тому – про автономізацію медичних закладів. Адже раніше держава мала захищені статті бюджету – на зарплату і комунальні послуги, тобто на це медзаклади одержували кошти від держави.  «Як тільки ми стаємо неприбутковим підприємство – держава знімає з себе обов’язок оплати за комунальні послуги і зарплату. Що це означає для нашої клініки – маємо заробити 15 млн грн. Але яким чином?», – запитав гість студії.


Для того, щоб медичні заклади могли на себе заробляти, за словами Бориса Тодурова, потрібно втілити декілька кроків. «Першим з них має бути стандартизація послуг. МОЗ дала список сайтів, де є австралійські, новозеландські, німецькі стандарти. Але у кожної з країн є своя класифікація захворювань. У США хвороб, умовно кажучи, вдвічі більше, ніж у нас. Як ми можемо взяти американські стандарти сюди? Хтось рахував, скільки у США коштують операції? Операція, яка у нас 20 000 грн – у США 100 000 доларів. Американський кардіохірург щороку страхується на 200 000 доларів на випадок судових витрат, щоб виконувати американські стандарти. А зарплата американського хірурга, який оперує серце, починається з двох мільйонів доларів на рік», – додав пан Тодуров.

Подписывайтесь на канал «Публичные люди» в Telegram  • Публикации по теме

    Новости от партнеров

    Оставить комментарий

    Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *