Подписка на журнал
IMG_7266

Що це було? Репортаж з прес-конференції Президента


Сьогодні відбулась чергова президентська прес-конференція… Я до цього був на трьох — двічі у Януковича і раз в Порошенка. Ще одного разу моя спроба попасти на прес-конференцію Януковича закінчилась нічим, ну тобто він просто не приїхав в Український дім, довідавшись, що там люди б’ються з беркутами за українську мову.

IMG_7285

Не знаю, як було за часів Кучми і Ющенка, але на моїй пам’яті це вперше прес-конференцію вирішили провести прямо на Банковій. Мабуть, щоб президенту не треба було далеко їхати. А може Український дім був зайнятий. Хоча, він в принципі зайнятий завжди.

Ну і в плані безпеки Банкова, звичайно, краще. Такій перевірці міг би позаздрити будь-який американський аеропорт. Ще при повороті з Інститутської на Банкову (яка з нагоди прес-конференції була перекрита) в мене перевірили документи, знайшли мене в списку акредитованих журналістів і пропустили далі. Потім в будці при вході на територію Адміністрації президента дядечко з китайським ліхтариком дотошно просвітив найглибші закапелки мого рюкзака. Пройшовши через рамку металодетектора я по наївності своїй подумав, що на цьому всі заходи безпеки щодо мене уже закінчились, і сміливо почимчикував до брами. Та ні — там ще раз пошукали моє прізвище в списку акредитованих, потім мене пропустили через рамку, а рюкзак — через сканер. Ну, хоча б взуття і пасок не змусили знімати.

IMG_7238

Таким чином, визнавши мене гідним честі побачити і послухати нашого гаранта, охорона пропустила мене вже безпосередньо до місця проведення прес-конференції.

Тут мене знову чекала несподіванка. Для прес-конференції на території АП розіпнули намети. В одному можна було випити кави з пундиками чи взяти води, а в іншому уже стояли стільці, телеоператори з камерами і охоронці.

IMG_7269

IMG_7281

IMG_7279

IMG_7242

IMG_7267

Все це нагадувало якийсь МАФ з шашликами чи сільське весілля на Західній Україні. На щастя, намети були не брезентові, але й через товсту плівку, якою був завішаний намет, повітря всередині нагрілось, немов у оранжереї.

IMG_7270

IMG_7289

IMG_7291

Зірок журналістики, що відзначались гострими питаннями на попередніх прес-конференціях, вже не було — вони, за незначними винятками, тепер у Верховній Раді чи ще де-небудь близько до великої політики, тому за право задавати запитання президенту ніхто не бився.

IMG_7251

IMG_7257

IMG_7249

IMG_7255

IMG_7248

 IMG_7245

IMG_7276

IMG_7275

IMG_7274

IMG_7273

IMG_7271

IMG_7234

IMG_7261

IMG_7259

Однак, прес-секретар все одно керувався одному йому відомими мотивами, вибираючи з лісу рук бажаючих загнати президента особливо гострим питанням на слизьке когось одного.

IMG_7300

Звісно, абсолютно випадково, задати запитання змогли лише журналісти найпопулярніших телеканалів і інтернет-сайтів. Одному колись дуже популярному каналу на букву Г дозволили звернутись до президента двічі. Очевидно, Петру Олексійовичу дуже хотілось особисто пояснити, навіщо йому офшор на Британських Вірджинських островах.

IMG_7296

Винятками стали Кримська агенція новин QHA. полтавський журналіст, який запросив президента в Горішні Плавні, та журналіст з Житомира з проханням розібратись з рейдером Пашинським і ситуацією з “Житомирськими ласощами”.

IMG_7297

Взагалі, глава держави тримався досить спокійно, жартував і цитував «заборонені» радянські комедії.

Трошки вивело його з себе хіба що питання про сина і кумів. Здавалось, Порошенко зараз процитує когось з “попередників”. Ну, оте про “кілера найнятого” чи “додумайте самі”. Але президент взяв себе в руки і привів приклади політичних династій в Канаді і Японії. Родину Бушів Порошенко не згадав, але пообіцяв, що син не має наміру стати президентом чи прем’єром. Тяжка депутатська праця, за його словами, Порошенку-молодшому теж не до смаку і на наступні парламентські вибори він, скоріш за все, не піде.

IMG_7299

Чогось принципово нового чи цікавого на прес-конференції не прозвучало. Президент мов дитина тішився з вчорашнього голосування за зміни до Конституції, розказав, що Гонтарєва врятувала Україну від банкрутства, розвіяв наші сумніви з приводу значимості персони Медведчука, зізнався, що зустрічається з Ахметовим вночі тільки для того, щоб отримати запрошення на футбол, порадував хорошими новинами про мільярд від МВФ і мільярд від Сполучених Штатів, попросив журналістів не критикувати владу через ситуацію з сайтом “Миротворець” і анонсував можливе звільнення ще кількох українців, яких утримують в Росії.

І на тім спасибі.

 

Подписывайтесь на канал «Публичные люди» в Telegram  • Публикации по теме

    Новости от партнеров

    Оставить комментарий

    Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *