Подписка на журнал
1111111111111

Олександр Грановський: Ще вчора судді розуміли, що у них є абсолютний захист, зараз це не так


В Україні з’явилася ВРП (Вища рада правосуддя, – ZIK). Є новий закон, відповідно до якого притягнення до відповідальності судді, питання щодо звільнення, притягнення до кримінальної відповідальності суттєво спростилися. А ще вчора судді розуміли, що у них є абсолютний захист у вигляді недоторканності, і кожне рішення щодо них судді ухвалюється ВР. А сьогодні це уже не так.1111111111111

 

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко (в ефірі 19:30-20:30 на телеканалі ZIK) заявив Олександр Грановський, нардеп фракції БПП, член комітету з питань правової політики та правосуддя, описуючи своє бачення того, що дала Україні наявна судова реформа.  Зараз, як зауважив Олександр Грановський, є Вища рада правосуддя, де є досить невелика кількість людей. Тепер вони, а не Верховна Рада, ухвалюють рішення щодо притягнення до відповідальності суддів. Під час відповіді на запитання ведучої гість тут же відзначив, що насамперед йдеться про оновлення Верховного суду. «Воно відбудеться у близькому майбутньому. Ми дуже хотіли проголосувати необхідні для цього закони, зокрема процесуальний кодекс. Але не вдалося.


Ці питання були у повістці дня, але ми не дійшли до них. Тому сподіваюсь, що вдасться проголосувати їх у перший-другий тижні початку нової сесії», – додав пан Грановський. Нардеп відзначив, що є чимало нових механізмів. «Якщо коротко, то методика обрання суддів стала іншою. Є ВККС (Вища кваліфікаційна комісія суддів, – ZIK), яка займається цим процесом. Очолює її абсолютно безпристрасна особа, як і усі члени комісії. І у суспільстві ніхто інакше не говорить», – запевняє член профільного комітету Ради. Водночас головним наразі є реформування Верховного суду. «Все тепер простіше, під наглядом громадськості. Є ГРД (Громадська рада доброчесності, – ZIK). Вона нещадно знищує значну частину претендентів у новий Верховний суд. Іноді справедливо, іноді – ні. Тому життя змінилося, не просто з’явилися нові процедури», – вважає Олександр Грановський.

Подписывайтесь на канал «Публичные люди» в Telegram  • Публикации по теме

    Новости от партнеров

    Оставить комментарий

    Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *