Подписка на журнал
украина

Вперше в Україні суми в платіжках зрівнялися з доходами наших громадян


Уперше в історії спостережень за спроможністю українців платити за житлово-комунальні послуги суми в платіжках зрівнялися з доходами громадян

украина

Таку думку в коментарі власному кореспонденту UAINFO висловив директор аналітико-дослідницького центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко, повідомляють Патріоти України.Він нагадав, що протягом попередніх років українці дисципліновано платили за спожиті послуги ЖКГ. «Маю побоювання, що в цьому році рівень платежів упаде і зросте заборгованість, тому що вперше в історіх спостережень суми в платіжках за житлово-комунальні послуги зрівнялися з доходами українців. Якщо в 2015 році середня пенсія в Україні становила 1700 гривень, а зараз людина отримує місячну платіжку за опалення на1500-2000 гривень, то зрозуміло, що частина людей постане перед вибором — платити чи їсти. Відповідь тут однозначна. Мій прогноз такий: заборгованість зросте. Оскільки квитанції зараз окремі по кожній послузі, то люди будуть платити певні суми за холодну воду, наприклад, утримання будинків, а щось ропускатимуть через неспроможність заплатити. Будуть відкладати платежі на наступний період чи до літа, коли не треба платити за опалення», — пояснив О.Сергієнко.

У той же час, заборгованість по оплаті за житлово-комунальні послуги стане проблемою і для комунальних підприємств, які «будуть втрачати обігові кошти». «Через це вони будуть змушені економити, недогрівати, недокачувати, недоприбирати. Якість комунальних послуг впаде», — прогнозує експерт.

Сергієнко нагадав, що затримка з оплатою житлово-комунальних послуг на 2-3 місяці не є підставою для початку судового процесу. «Стягнення заборгованості — судовий процес. А наші суди й так завалені справами, бо ж багато суддів звільнилися, зросло навантаження і я не думаю, що судові тяганини стануть для комунальників ефективним виходом», — вважає експерт.

На думку О.Сергієнка, уряд припустився помилки, коли пішов на різке підвищення вартості газу, що потягнуло за собою інші подорожчання. «Ця вартість може й адекватна європейським стандартам, але доходи українського населення не адекватні. Тому всі посилання на Європейські стандарти — це просто спекуляція та профанація», — підкреслив експерт.

Подписывайтесь на канал «Публичные люди» в Telegram  • Публикации по теме

    Новости от партнеров

    Оставить комментарий

    Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *