Подписка на журнал

Маск­-шоу


Текст:  Мыкола Воськало.  Фото: из открытых интернет-­источников 

 

Ілон Маск – підприємець – зірка ХХІ століття, зразок людини нового часу. На рахунку достатньо молодого і амбітного бізнесмена – багато інтернет-проектів, а також гучні технічні розробки: SpaceX, Tesla і Hyperloop. Про Маска говорять різне, але достеменно відомо, що він хоче вивести людство в космос, відкривши епоху космічного туризму; заснувати перші колонії на Марсі; звести нанівець брудну і шкідливу для екології автомобільну промисловість, запропонувавши якісні електромобілі, і доставляти людей від Лос-Анджелеса до Сан-Франциско за 30 хвилин зі швидкістю 1 500 кілометрів на годину.

Але, на думку самого Маска, ці його проекти не є найважливішими. В останньому інтерв’ю він натомість сформулював три основні завдання, які стоять перед людством: швидкісний інтерфейс до мозку, штучний інтелект і генетичне програмування.

Сьогодні наш мозок обмежений пропускною спроможністю інтерфейсу. У нас є цифрові третинні «розширення» особистості, як-от комунікації електронною поштою, комп’ютери, телефони, додатки. Ми майже супермени. Але водночас ми суттєво обмежені у пропускній здатності інтерфейсу між корою головного мозку і цифровою формою наших особистостей.

Подолати це обмеження – одне з найважливіших завдань, яке стоїть перед наукою. Люди вийдуть на новий рівень, якщо зможуть ефективно обробляти в мозку всю інформацію, яка нині доступна в цифровому вигляді, але не надходить у мозок через обмеження інтерфейсу.

На жаль, інформація не може надходити в мозок відразу в цифровій формі, тому під час розробки високошвидкісної шини «мозок – комп’ютер» доведеться вирішувати завдання перетворення і попередньої інтерпретації інформації.

На думку Ілона Маска, високошвидкісна шина «мозок – комп’ютер» обов’язково має бути сумісна з інтерфейсом демократичного відкритого Штучного Інтелекту, який розробляє заснована ним організація OpenAI.

Саме розробку Штучного Інтелекту Маск вважає найнагальнішим питанням сучасності.

Якщо говорити про речі, які вплинуть на майбутнє людства, то з великою ймовірністю можна сказати, що найбільшим відкриттям буде винахід Штучного Інтелекту.

Тому дуже важливо, щоб ми правильно підійшли до цього і використовували Штучний Інтелект на благо. Якби ми могли сьогодні заглянути в кришталеву кулю, то зрозуміли б, наскільки важливий такий сценарій, бо, як ми неодноразово відзначали, багато що може піти не так.

Розробка Штучного Інтелекту – найважливіша частина моєї роботи.

Злиття людського мозку зі Штучним Інтелектом Ілон Маск порівнює з тим, як працюють разом кора головного мозку (розум) і лімбічна система, що контролює вегетативні та соматичні реакції.

Абсолютно різні структури навчилися ефективно працювати разом, і зараз ніхто навіть не думає їх розділяти, вірно? Те ж буде з інтерфейсом для підключення людського мозку до Штучного Інтелекту. Це просто апаратне поліпшення, необхідне для ефективнішого зв’язку з нашою «цифровою особистістю», яка вже де-факто існує.

Тоді людина стає симбіонтом у симбіозі зі Штучним Інтелектом. Якщо це набуде поширення, якщо такий інтерфейс зможе отримати будь-хто охочий, ми одночасно вирішимо проблему контролю. Не потрібно буде турбуватися про появу якогось злого диктаторського Штучного Інтелекту, тому що всі ми станемо колективним розумом.

(продовження матеріалу ви можете прочитати в наступному номері журналу «Публичные люди»)

Подписывайтесь на канал «Публичные люди» в Telegram  • Публикации по теме

    Новости от партнеров

    Оставить комментарий

    Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *