Подписка на журнал
IN9A7601

Ксенія Смірнова: Не стати інструментом маніпуляцій під час ефіру — місія №1


Текст: Тетяна Сащук. Фото: Влад Довгопол 

Як професійно вкусити «норовливого» гостя, про свою місію у прямому ефірі, про джаз і антураж – у нашому інтерв’ю із ведучою телеканалу ZIK Ксенією Смірновою.

IN9A7601

Ксеніє, ви філолог за освітою і в минулому працювали перекладачем. Це відчувається, коли ви співаєте англомовні, франкомовні хіти. Як вдосконалюєте свої мовні знання?
Знаєте, мене колись запитали: «А італійською можете заспівати?» Відповідь була, як в анекдоті: «Не знаю, ще не пробувала». І це правда. Коли співаєш від душі і отримуєш насолоду від самого процесу, можна зімітувати будь-яку мову, і навряд чи хтось помітить, захоплений емоціями зі сцени. А якщо серйозно, знаючи одну-дві мови, кожну наступну засвоюєш із легкістю, особливо якщо вивчати її на практиці, у спілкуванні з носієм мови, що я не припиняю робити з останнього шкільного дзвоника, хоч де працюючи. До речі, робота журналіста вимагає об’єктивного висвітлення подій, тому ключові міжнародні інформагенції та видання «тримають мої мови на перших полицях пам’яті».

Ви свого часу працювали на радіо, зараз на телебаченні. Де вам легше – у радіо- чи тележурналістиці? Чим відрізняється, на вашу думку, радіослухач від телеглядача сьогодні?
Радійники часто кажуть, що ТБ витягне красивою картинкою будь-який ляп або недоробку в ефірі, а ось у радіоефірі є лише твій голос і власні думки, на які ти можеш розраховувати і за які ти відповідаєш. Однак у телеефірі за твоєю спиною і навіть за територією каналу стоїть величезна команда, без якої твоя «красива картинка» нічого не варта, тому відповідальність у сотню разів серйозніша і оцінка кожного промовленого тобою слова не дає розслабитися ні на секунду. А ось під час радіоефірів можна навіть перекусити між піснями, на ТБ – хіба що «вкусити» трішечки норовистого гостя… але ніжно і професійно.

Щодо різниці в аудиторіях – на це не впливають технічні особливості засобу інформації, я думаю, лише мета, з якою слухають, дивляться або читають той чи інший ЗМІ. В нас, на відміну від Заходу, поки не розвинений формат розмовного радіо, тому цей носій, на жаль, дедалі більше стає фоновим інтершумом буденного життя. А з огляду на бурхливі події в країні телеглядач чимдалі швидше стає «експертом» з будь-яких питань, сприймаючи ТБ як університет, що дає йому знання. Хоча я завжди відстоюю позицію, що глядач має не лише слухати, але й чути, не лише дивитися, але й бачити і вмикати своє власне критичне мислення, аналізуючи факти. Це дає можливість адекватно сприймати реальність і приймати рішення.

Яким ви уявляєте свого глядача і якими є ваші меседжі до нього?
Меседжі до нього є у гостей ефіру – чи то політикиів, чи то експертів. Моє ж прагнення і моя робота – скерувати хід розмови і поставити такі питання, щоб глядач, навіть за тирадами, зрозумів, хто є хто, і зробив власні висновки. Не стати інструментом маніпуляцій і не дозволити використовувати подібні модні тренди під час ефіру – місія №1.

До речі, чому ви зі «112-го» перейшли на ZIK – з насидженого місця, розкрученого каналу?
Насиджені місця розслабляють, а я не з тих, хто звик розслаблятися. Мені подобаються виклики, можливість творити й відкривати щось нове, особливо, якщо бачиш результат твого внеску в спільний творчий процес. Навіть CNN колись стартував з нуля, майже як аматорське експериментальне ТБ, разом з яким запалились такі зірки сучасної журналістики, як Крістіан Аманпур, наприклад. Тож мені до вподоби бути в процесі, а не лише пожинати плоди. Тим паче що частина нашої команди – мої «однокласники» зі «112-го», який дав нам досвід і зелене світло в інформпросторі

Де навчалися вокалу? Окрім джазу та блюзу, в якому жанрі ще вправляєтесь? Щоб Ксенія Смірнова заспівала, потрібний особливий антураж, музичний супровід чи достатньо кухні або ж душової кабіни?..
Музична школа з класу віолончелі залишилась у спогадах, але вміння хапати музичний рядок з перших нот у мене завдяки саме цьому інструменту. Щоб Ксенія Смірнова заспівала, потрібен лише вільний час, а ось ризикнути заспівати не завадить навіть дві струни на гітарі. Повірте, це створює незабутній антураж і на кухні, і в пабі, і на будь-якому майданчику, де є однодумці зі схожими музичними смаками – від джазу до року.

Спів, кіно, журналістика… Чи є ще якісь приховані таланти Ксенії Смірнової?
Відповім, як на початку розмови: не знаю, адже ще не спробувала. Самій цікаво:).

Ви намагаєтесь до всього знайти нестандартний підхід, поглянути на речі з нового ракурсу. Хто і що є вашими натхненниками?
Моїми натхненниками є ті, хто не боїться ризикувати бути іншими – бути собою.

Судячи з вашої fb-сторінки, ви є прихильником неформальних стосунків з колегами, жартів та приколів. Це стиль спілкування чи риса характеру?
Це ставлення до життя – обожнюю природність, справжність і відвертість. Все інше – сухозлітка, що перетворюється на попіл…

Подписывайтесь на канал «Публичные люди» в Telegram  • Публикации по теме

    Новости от партнеров

    Оставить комментарий

    Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *