Подписка на журнал
Ітогі подвєдьом

Ітогі подвєдьом


Текст: Николай Воськало 

Ітогі подвєдьом

Підводить ітоги за якийсь конкретний період часу дуже важко. От я щас підведу, а воно случицця шось на слідуючий день – і шо тоді? Переписувать?

Опять же – не всьому можна отой самий ітог підвести. Деякі люди можуть жизнь прожить, а потом на поминках про них нема шо сказать. А тут за цілий рік… Але раз нада, значить нада. Начньом.

У цьому році в нас в країні якось всьо підвисло. Почті нічого не доведено до логічного завершення. Коєшо через звичайне українське розпиздяйство, коєшо через злий умисєл ворогів, коєшо через хитровиєбаних друзєй.

Євроінтеграція застопорилась. Ратифікація соглашенія про асоціацію з Євросоюзом вже ніби завершилась, но кляті амстердамські наркомани рішили провести референдум,. Крим всьо іще ненаш. На Сході сєпари продовжують стріляти в українських воєнних, нєсмотря на пєрєміріє і разнообразні мінські соглашенія та всячеські нормандські формати.

Пройшли вибори. А народ на вибори не прийшов. Ну тоість частічно, канєшно, люди прийшли і даже, я б сказав, місцями мощно і приятно здивували.

У деяких містах, правда, вийшло, наоборот, нєкрасиво. Мерами понавибирали перефарбованих регіоналів і навіть відвертих сепарюг. І це все при молчалівом согласії, а іноді і содєйствії Києва.

Взагалі, складається враження, що центральна власть пнеться з усіх сил, щоб народ не помітив різниці між нею і попередниками. Ті, шо не втікли, радуються своїй далекоглядності. Ну правда – чого було панікувать. Чєчєтов в аду гризе локті, шо так поспішив із суіцидом. Щас спокойно можна було б опять ходити по парламенту, гордо піднявши голову, і снісходітєльно ручкатись з тіпа патріотичними слугами народа.

Та даже єслі вдруг тебе арештують, то це ніразу не страшно. Новінський внесе за тебе залог, походиш з браслєтом місяць-другий. Басєйн-спортзал, книжки опять же буде врем’я почитати. Потом прокуратура забуде подати подання на продовження арешту, і опачкі – ти на свободє.

Діпутати, м’яко кажучи, крайнє охрєнєлі. Такій свободній посєщаємості міг би позавидувать каждий двійочник. От не ходиш ти на уроки. Практично вообщє не ходиш. А тобі за це нічо не буває. Тєлєсних наказаній ніяких. Родітєлєй в школу не визивають. Іноді, канєшно, буває, шо оставляють на другий год, – ну так це как раз зашибісь.

Я даже іноді прецтавляю, шо, напрімєр, працюю на заводі токарєм чи фрєзєровщіком, проізводя якісь нужні детальки для, не побоюсь цього слова, воєнно-промишлєнного комплєкса. І тут мені, замість того, шоб іти на нічну зміну, захотілось внєзапно до кума в село. Ну а потом, коли мене спрашують, чого це я прогуляв цілий тиждень, я отвічаю, шо, мол, работав в регіонах. І за це з мене ніхто не знімає преміальні і тринадцяту зарплату, а даже наоборот – видає талони на повишене пітаніє. Не робота, а мєчта у наших народних обранців.

Реформи в економіці, кажуть, є, но шото вони не дуже помітні. Хотя, може, в нас со зрєнієм шось не так, бо в правітєльстві кажуть, що в країні все отлічно. Ну, почті шо. Дефолта нам удалось успєшно ізбєжать. Падьож ВВП замєдлілся і через 25 років достігне уровня не чого-небудь, а цілої Швейцарії. Але сьогоднішньої Швейцарії, а не тої, що буде в 2040 році.

Курс долара завис на підході до 30, но у цьому випадку це якраз харашо.

Газ у Росії ми практічєскі перестали купувати. Електрічіство тоже. Хіба що трошечки. Потом ми його продаєм в Крим. Ну так ми договорились.

Зато нам дають кредити. Не стільки, як Греції, но тоже непогано. А ше наші западні друзя вставили Путіну пістон, і він рєзко на 180 градусів поміняв своє мнєніє нащот реструктуризації тих трьох ярдів, які він з царського плєча видав Януковичу за непідписання асоціації з ЄС.

За вбивства на Майдані так пока ніхто і не відповів. Наші доблєсні органи довго розслідували то всьо і об’явили, шо винні у всьому Янукович, Захарченко і Клюєв. По чистому совпадєнію їх всіх уже нема у країні. Даже якось не хочеться думати, шо прокуратура навіть люб’язно підождала, пока Клюєв втече. А от Львочкін, напримір, ні в чом нє віноват. Ну і шо, шо був головою АП. Це не щитається.

Шо радує в країні, так це грузіни і молодьож. Наші кавказькі друзя занімають усе більше посад в органах власті. Вони настільки харашо працюють, шо от, напрімєр, міністра охорони здоров’я даже відпускати не хочуть, хотя він уже півроку проситься у відставку. Ну а молодьожі у нас всігда дорога. Про депутатів я вже всьо сказав: там на Грушевського молоді почєму-то зразу старєют душой і начинають вести себе, як старі мудаки. Зато в нас купа талановитих лічностей на посадах у разнообразних міністерствах, департаментах і управліннях. Даже якось за них обідно – в 30 лєт ти замміністра, а міністру, допустім, 45. Ну і яка в тебе перспєктіва продвіженія по кар’єрній драбині? Ніякої. А тут уряд відправляють у відставку разом із тобою, і ти просто стаєш молодим безработним. Пєчаль, карочє.

І ше у нас появилась крута поліція. Мальчики і дєвочки всі як на підбір – красиві й умні. Остальні навики наберуть у процесі. Машинки патрульні, правда, б’ють часто, але то таке – ми всі знаєм, як сложно у нас на дорогах. Правда, в ряди цих нових служителів закона масово пробираються переатестовані старі кадри. Чи іспортить бочка гівна ложку меду? Будем слідкувать.

Ну і на завершення. Стабільно радують спортсмени. То біатлон, то фєхтованіє, то шахмати. Бокс, канєшно, не можна забувати. І наші футболісти цього року теж відзначились. Можна було, щоправда, і не доводити своїх фанатів до передінфарктного состоянія, але і на том спасібо. Вийшли, прихрамуючи, на чемпіонат Європи, за що ми їм дуже благодарні. Як вони там виступлять – неважно, головне, щоб вийшли з групи і в наступному колі шльопнули зборну страни-окупанта. А медалі хай іспанці з німцями збирають.

На цій позитивній ноті хочу закруглитись. Спасібо за вніманіє і з Новим годом вас.

Подписывайтесь на канал «Публичные люди» в Telegram  • Публикации по теме

    Новости от партнеров

    Оставить комментарий

    Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *